Domů » Bleskovky » Chytré a mechanické zároveň. Příští hodinky Tag Heuer mají být modulární

Chytré a mechanické zároveň. Příští hodinky Tag Heuer mají být modulární

Tradiční švýcarský výrobce hodinek Tag Heuer loni uvedl na trh model Connected, elegantní a kvalitní chytré hodinky poháněné platformou Android Wear (více informací). Přestože stojí 1 500 dolarů, jejich prodeje předčily očekávání; velký díl na tom zřejmě nese speciální nabídka, kdy je možné se za příplatek vyměnit hardwarově a softwarově zastarávající produkt za mechanickou obdobu Carrera. Anebo za novou generaci Connected, která bude představena už příští měsíc.

connected

Chystaná druhá generace má podle posledních spekulací nabídnout pojítko mezi klasickými mechanickými a chytrými hodinkami. Způsobí to údajně unikátní modulární konstrukce, díky které bude možné vyměnit displejovou část (zřejmě i s procesorem, senzory atd.) za klasický strojek s ručičkami; kromě toho mají být vyměnitelné i řemínky. Pro různé příležitosti si tak bude moci uživatel vybrat, zda chce mít na ruce „malý počítač“ s nízkou výdrží, či vytrvalejší klasiku. Chytrou část hodinek má pohánět platforma Android Wear 2.0.

Tag Heuer chystá elegantní chytré hodinky s Android Wear 2.0

Podle CEO Tag Heuer Jeana-Claude Bivera by měl být nástupce modelu Connected představen 14. března v rámci rozhovoru se švýcarskými novinami Neue Zürcher Zeitung.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).