Domů » Články » Tag Heuer Connected: Luxusní chytré hodinky, které v budoucnu můžete vyměnit za mechanický model Carrera

Tag Heuer Connected: Luxusní chytré hodinky, které v budoucnu můžete vyměnit za mechanický model Carrera

Tag Heuer představil své první chytré hodinky se jménem Connected. Jsou vyrobeny z hodnotných materiálů a také jsou nejdražšími hodinkami na platformě Android Wear. A když vás omrzí, můžete je po dvou letech vyměnit za jejich mechanické dvojče.

Švýcarský výrobce hodinek Tag Heuer oficiálně vstoupil do světa nositelné elektroniky a svoji premiéru vzal za zcela jiný konec než před nedávnem Swatch. Zatímco hodinky Swatch Bellamy vlastně nejsou vůbec chytré (více informací), Tag Heuer Connected, jak se nové hodinky jmenují, nabídnou tradiční porci chytrých funkcí zastřešenou operačním systémem Android Wear. Kromě jsou vyrobeny z hodnotných materiálů a velmi dobře vypadají.

 

Chytré hodinky, které nezestárnou

Než se ale pustíme do popisu toho, co vše nové hodinky umí, zastavíme se nad neotřelou strategií Tag Heuer. Švýcarská firma si je totiž vědoma faktu, že chytré hodinky jsou zvláštní kategorie, která má oproti klasickým mechanickým hodinkám jednu velkou nevýhodu – s přibývajícím věkem jejich hodnota klesne na nulu, neboť hardwarově i softwarově zastarají, a jejich baterii navíc nebude možné jednoduše vyměnit svépomocí nebo v hodinářství.

Koupě Tag Heuer Connected má být oproti běžné konkurenci s Android Wear investicí do budoucna, neboť jejich výrobce dá uživateli po dvou letech jejich používání zajímavou volbu – buď vyhodnotí svět nositelné elektroniky za zajímavý a hodinky si ponechá, nebo je s příplatkem vymění za tradiční mechanický model Carrera, z nějž design hodinek Connected vychází.

Tag Heuer si za tuto filozofii nechá řádně zaplatit, samotné hodinky stojí 1 500 dolarů (37 700 korun bez DPH) a příplatek za mechanický model přijde na stejnou částku. Nutno podotknout, že ceny běžných hodinek řady Carrera se pohybují mezi 38 – 500 tisíci korun. Je také možné, že se do dvou let objeví druhá generace Connected, které se tato akce bude týkat také. Pojďme se ale nejprve podívat na výbavu současného modelu.  

Titan, safír, pryž

Tělo hodinek je vyrobeno z kartáčovaného titanu stříbrné barvy, ze stejného materiálu je vyrobena i neotočná luneta obklopující displej. Ta je opískována do černé barvy a jsou do ní vyřezány číslice. Titanová je i spona pásku, který je jinak vyroben z vulkanizované pryže a bude nabízen v sedmi barevných kombinacích – zelené, modré, oranžové, červené, bílé, černé a žluté.

 

Kruhový LTPS LCD displej má na úhlopříčce 1,5 palce rozlišení 360 × 360 pixelů, což znamená nepříliš přesvědčivou jemnost 240 ppi. Displej kryje safírové sklo, které je maximálně odolné vůči poškrábání. Hodinky mají v průměru 46 mm, jejich tloušťka činí 12,8 mm a hmotnost 52 gramů. Potěšující je odolnost prosti stříkající vodě vyjádřená specifikací IP67.  

Intel Inside

V útrobách hodinek zcela netradičně „tiká“ dvoujádrový procesor od Intelu s maximálním taktem 1,6 GHz, jeho běžná provozní rychlost je nicméně 500 MHz. Operační paměť má kapacitu 1 GB, pro data je vyhrazena kapacita 4 GB. Senzorovou výbavu zahrnuje gyroskop, čidlo naklonění, mikrofon a vibrační motorek, na kontinuální snímání srdečního tepu nebo na záznam trasy tak musíme zapomenout. Bezdrátová konektivita je zastoupena Wi-Fi 802.11 b/g/n a Bluetooth 4.1 LE, hodinky lze sprárovat s jakýmkoliv telefonem s Androidem 4.3 + a iOS 8.2 +.

Dva dny nevydrží

Hodinky pohání baterie s kapacitou 410 mAh, která má zajistit výdrž 26 hodin při běžné zátěži. Nabíjení probíhá ve speciální kolébce s USB koncovkou. Operačním systémem je Android Wear s několika bonusy navíc, například aplikacemi pro doporučování restaurací či pro vyhodnocování golfových úderů. Kromě toho nabídnou i několik speciálních číselníků, z nichž některé navrhli Tom Brady a Leonardo DiCaprio.

Pozítří v Evropě

Tag Heuer Connected lze již nyní zakoupit v USA, od 12. listopadu mají být dostupné ve vybraných evropských zemích. Dostupnost a cenu pro Českou republiku zatím neznáme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
15 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments