Domů » Bleskovky » Chystaný iMac Pro dostane procesor z iPhone 7. K čemu bude sloužit?

Chystaný iMac Pro dostane procesor z iPhone 7. K čemu bude sloužit?

Společnost Apple letos v červnu představila nejvýkonnější počítač iMac v historii. iMac Pro se začne prodávat příští měsíc a jeho cena se může vyšplhat až nad půl milionu korun (více informací).

Počítač bude možné vybavit až 128 GB RAM a osmnáctijádrovým procesorem Intel Xeon, podle nejnovějších zjištění vývojáře Steva Troughton-Smithe v něm však bude integrován ARMový čip A10 Fusion, který najdeme v iPhonech 7 a 7 Plus.

V tomto případě však bude sloužit pouze jako koprocesor starající se o aktivity vyžadující nižší výkon, jako je boot systému macOS, jeho zabezpečení a v neposlední řadě také aktivace personální asistentky Siri hlasovým příkazem „Hey Siri“.

Procesoru má být k ruce 512 MB vlastní paměti a má být aktivní i v případě, že je počítač vypnutý. ARMový čip se v počítači Apple neobjeví poprvé – letošní MacBooky Pro jsou vybaveny čipem T1 pro ovládání dotykového panelu nad mechanickou klávesnicí. Letos se dokonce objevily spekulace o tom, že by ARMové procesory mohly stát přímo hlavní výpočetní silou; koneckonců výkon letošního Apple A11 se dokonce v některých benchmarcích vyrovnal Intelům v letošních MacBoocích Pro.

Apple chce konkurovat Intelu: údajně začíná vyvíjet vlastní procesory pro MacBooky

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).