Domů » Bleskovky » Chcete funkce Androidu Oreo? Update Nova Launcheru vám je přinese

Chcete funkce Androidu Oreo? Update Nova Launcheru vám je přinese

Nejmodernější Android 8 Oreo má v současnosti málokterý telefon. Pokud nepatříte mezi několik málo šťastlivců s updatovaným zařízením, můžete některé funkce získat alespoň v rámci nové aktualizace známého Nova Launcheru. Ta totiž kromě nezbytných oprav a interních vylepšení nabídne také novou pop-up nabídku zobrazenou po podržení prstu na ikonce na ploše. Nabídka slouží pro rychlé operace s danou aplikací a její obsah se liší podle toho, co do ní vývojář umístí.

Jak vypadá nová pop-up nabídka lze vidět na příkladu Google Chrome. Po podržení prstu na ikonce získáte možnost otevřít nové (anonymní) okno, zobrazit informace o aplikaci a podobně.

Jedním ze smartphonů obdařených novým Androidem 8 jsou samozřejmě nedávno představené Pixely 2 od Googlu, z nichž si Nova Launcher vypůjčil další funkci. Tou je vyhledávací pole zcela ve spodní části obrazovky. Na první pohled tato změna rozvržení vypadá poměrně nezvykle, ale u Pixelů 2 byla uživateli přijata poměrně pozitivně.

Zmiňované funkce jsou aktuálně dostupné pouze v beta verzi, kterou získáte na tomto odkazu. Pokud ale chvíli vydržíte čekat, tak funkce pravděpodobně brzy objevíte i v běžné verzi Nova Launcheru.

Nova Launcher
Cena: zdarma

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Diskuze k článku

  1. To vyhladavacie policko na spodku je super. To iste urobil microsoft na svojom edge prehliadaci vo windows mobile uz davno a je to super, ked clovek nemusi natahovat prst pri stale vacsich displejoch niekam az do neba, aby vytukal co chce.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).