airport letiste cestovani travel marco lopez unsplash
Cestujete? Poradíme, jak do telefonu snadno nahrát mezinárodní covid certifikát
Chystáte se do zahraničí? Máme pro vás skvělý tip, jak do telefonu nahrát potvrzení o bezinfekčnosti.
Cena:

Cestujete? Poradíme, jak do telefonu snadno nahrát mezinárodní covid certifikát

airport letiste cestovani travel marco lopez unsplash

Jestliže s sebou po kapsách nosíte papírový certifikát o očkování proti COVID-19 nebo z jakéhokoliv důvodu nejste fanouškem aplikace Tečka, může se vám hodit služba GetCovidPass.eu. Ta umožňuje vložení potvrzení o bezinfekčnosti v digitální podobě do telefonu tím nejjednodušším možným způsobem.

getcovidpass eu
Díky službě GetCovidPass.eu si certifikát snadno nahrajete do aplikace Peněženka na iPhonu. Služba ale funguje i na telefonech s Androidem.

Tato služba je zdarma a poslouží uživatelům iOS i Androidu. V iPhonu si QR kód potvrzení vložíte do aplikace Apple Wallet (Peněženka). U Androidu pak poslouží například aplikace YourWallet dostupná na Google Play.

‎Apple Wallet
Cena: zdarma
Yourwallet
Cena: zdarma

Postup je opravdu jednoduchý. Stačí v telefonu přejít na webovou stránku getcovidpass.eu, vyfotit váš QR kód přímo telefonem nebo jej vložit ve formátu pdf, jpg či png. Po naskenování kódu je možné ihned potvrzení vložit mezi ostatní karty do Peněženky. Při kontrole už není nutné otevírat aplikaci Tečka a proklikávat se ke QR kódu, ale stačí otevřít peněženku na telefonu nebo chytrých hodinkách.

koronavirus coronavirus covid 19 vakcina vaccine kovid unsplash
Ilustrační obrázek

Vládní aplikace Tečka od samého počátku svého fungování určitě není bezchybná. Certifikáty se v některých případech obarvily do červena, i když měly být platné. Ani prvotní přihlášení do aplikace není úplně jednoduché, což může digitalizaci certifikátu znesnadňovat především starším spoluobčanům. Služba GetCovidPass.eu je tak vítaným zjednodušením celého procesu, ať už se jedná o prvotní nastavení i následné prokazování se kontrolám.

Potvrzení o očkování v aplikaci Peněženka na iOS jsme používali i v USA během veletrhu CES a s certifikátem nikdy nebyl problém. Využili jsme jej i na letišti při cestě zpět – obsluha u přepážky dokonce preferovala digitální verzi certifikátu v aplikaci Peněženka oproti papírové formě.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.