Domů » Bleskovky » CES hlásí návrat. Veletrh se příští rok odehraje v tradiční podobě

CES hlásí návrat. Veletrh se příští rok odehraje v tradiční podobě

Mike Boening, Unsplash.com

Pandemie nemoci COVID-19 nás připravila o tradiční tiskové konference a technologické veletrhy, přičemž následný přechod do online prostředí vzbudil otázky, zda se vůbec hromadné akce plné lidí ještě někdy vrátí. Provozovatelé veletrhů však neházejí flintu do žita, a i když situace stále ještě není stabilní, slibují velkolepý návrat.

Letos MWC i IFA

Už za dva měsíce bychom se měli dočkat návratu veletrhu MWC, který se podle pořadatelů odehraje mezi 28. červnem a 1. červencem. Nutno však podotknout, že se z akce postupně odhlásilo několik velkých hráčů; zčásti kvůli strachu z koronaviru, zčásti kvůli netradičnímu termínu, pro který nemají připraveny žádné novinky.

MWC

Comeback ohlásili i pořadatelé berlínského veletrhu IFA, který se má letos odehrát v klasickém termínu mezi 3. a 7. zářím. Kapacita berlínského výstaviště se na papíře začíná postupně plnit vystavovateli, tudíž lze očekávat, že akce skutečně proběhne, byť s přísnými hygienickými opatřeními.

CES opět rozzáří Las Vegas

Poslední z velké trojky je veletrh CES. Ten se letos uskutečnil pouze v digitální formě, pořadatelé akce (CTA) však pro příští rok počítají s klasickou podobou, kterou doplní digitální část. CES se má uskutečnit mezi 3. a 8. lednem; první dva dny budou vyhrazeny pro média, zbývající pro veřejnost.

CES

Pořadatelé již potvrdili první velká jména, mezi nimi například Amazon, AMD, Dell, Google, IBM, Intel, Lenovo, Qualcomm, Samsung nebo Sony. Zájem prý však mají i drobné firmy, celkem CTA eviduje přes tisíc společností.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).