Domů » Bleskovky » MWC v ohrožení? Z letního veletrhu se odhlašují velká jména

MWC v ohrožení? Z letního veletrhu se odhlašují velká jména

Loňský ročník barcelonského veletrhu MWC byl bez náhrady zrušen a nad tím letošním stále visí otazníky. Organizátoři akce jej naplánovali na odložený červnový termín, ovšem možná budou mít problém s účastí vystavovatelů; z akce se v minulých dnech odhlásily společnosti Nokia, Sony, Ericsson nebo Oracle.

MWC

Z MWC se odhlašují první účastníci

Důvodem odhlášení je pochopitelně stále nekončící pandemie nemoci COVID-19, výše uvedené společnosti prozatím dají přednost bezpečnějším virtuálním akcím, na kterých není riziko nakažení zaměstnanců, zákazníků a partnerů. Alespoň takto to uvádí ve svém vyjádření finská Nokia. Je dost možné, že se firmám nehodí do krámu ani zvolený termín; Sony obvykle své nové telefony představuje na jaře a na podzim.

Agentura GSMA, která veletrh MWC pořádá, plánuje všemožná opatření ke snížení rizika nakažení, většina nezbytné agendy se odehraje na internetu, přístup na veletrh pak bude omezen na 50 tisíc lidí (namísto běžných 100 tisíc). Zkušenost má GSMA z nedávné doby, kdy uspořádala šanghajskou odnož veletrhu MWC. Účastnilo se jí cca 17 tisíc účastníků a zatím nebyly hlášeny žádné negativní zdravotní dopady.

Otázkou však je, jak budou opatření GSMA v souladu s nařízeními španělské vlády, podle těch současných mají obyvatelé některých zemí (např. Velké Británie, Brazílie a JAR) na území Španělska zakázaný vstup.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. marastudna 50

    Jediný smysl mi dává,podat info o veletrhu,až bude jisté datum a pokud se vůbec uskuteční a pokud se ho vůbec někdo zůčastní.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).