Domů » Bleskovky » MWC letos v Barceloně bude! S poloviční účastí a nutným negativním testem

MWC letos v Barceloně bude! S poloviční účastí a nutným negativním testem

V loňském roce jsme přišli o prakticky všechny tradiční veletrhy a fyzické konference a letošní rok zatím pokračuje v podobném duchu. Malou jiskřičku naděje nyní vykřesali pořadatelé akce Mobile World Congress; ta byla loni zrušena, avšak letos se s ní stále počítá.

MWC letos bude! Příští týden Šanghaj, v létě Barcelona

Mobile World Congress se obvykle odehrával na přelomu února a března v Barceloně a poté v létě v Šanghaji. Letos si tyto akce termíny prohodí. Šanghajský mobilní kongres se uskuteční příští týden mezi 23. a 25. únorem, přičemž kapacita akce bude omezena z běžných 60 tisíc účastníků na 20 tisíc. Čína se již dokázala s pandemií nemoci COVID-19 do jisté míry vypořádat, ovšem otázkou je, jaká opatření budou platit pro novináře z celého světa.

MWC

Nás ale více zajímá barcelonský veletrh MWC, který se odehraje letos v létě. I zde bude kapacita účastníků omezena; v minulých letech se po barcelonském výstavišti pohybovalo až 110 tisíc lidí, letos má akce hostit „pouze“ 40 až 50 tisíc lidí. Všichni účastníci budou muset 72 hodin před začátkem veletrhu předložit negativní test na COVID-19, testování bude k dispozici i v místě konání veletrhu. Registrace účastníků bude letos zcela bezkontaktní, stejně tak i další úkony na většině událostí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. “ Registrace účastníků bude letos zcela bezkontaktní, stejně tak i další úkony na většině událostí“

    A přitom na jiném konci Evropy to v těchto dnech hodinách, minutách vypadá zcela jinak
    [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).