Domů » Bleskovky » Certifikace odhalila 4 nové smartphony Huawei. Mají nudlovité displeje a duální kameru

Certifikace odhalila 4 nové smartphony Huawei. Mají nudlovité displeje a duální kameru

Společnost Huawei nechystá pouze nové vlajkové smartphony řady P20, ale i zařízení z nižších cenových pater. Hned čtyři dosud nepředstavené modely nyní zachytila čínská certifikace TENAA, nesou kódová označení FLA-AL00, FLA-TL10, LDN-TL00 a LND-AL30.

Nova 3 a 3 Plus?

První dva telefony jsou si podobné jako vejce vejci, pravděpodobně se budou lišit pouze úhlopříčkou displeje, byť parametry se zatím v certifikaci neobjevily. Přední stranu obou zařízení bude vyplňovat displej s poměrem stran 18:9, na zadní pak najdeme čtečku otisků prstů a dvojici fotoaparátů krčící se v levém horním rohu.

Podle počtu prvků nad displejem je možné, že i přední kamerka bude duální. Záda telefonů budou vyrobena z kovu, při horní a dolní straně jsou totiž ukončena plastovými díly pro průchod signálů bezdrátových sítí. Spekuluje se, že tyto telefony by se mohly stát nástupci loňských modelů Nova 2 a 2 Plus.

Huawei T3 nebo Y5?

Na třetím objeveném telefonu již najdeme designové odlišnosti – na přední straně bude pouze jeden fotoaparát, na zadní zůstanou dva, avšak umístěné do jednoho oválného fotomodulu. Záda telefonu budou patrně plastová, ani zde však nebude chybět čtečka otisků prstů. Tento telefon bude patrně nástupce modelů Huawei T3 nebo Y5.

Honor 7C?

Čtvrté zachycené zařízení již nemá nést logo Huawei, ale dceřiné značky Honor. Až na drobné odlišnosti však můžeme spatřit podobný vzhled s podlouhlým displejem, s duálním fotoaparátem a čtečkou otisků prstů na zádech a patrně i duální kamerou vpředu. Záda telefonu budou vyrobena z kovu.

Patrně se jedná o smartphone Honor 7C, který bude odlehčenou verzí Honoru 7X, který by se měl již brzy začít prodávat na českém trhu.

Zapomeňte na 16:9. Všechny příští Honory budou mít displej s poměrem stran 18:9

Huawei podle nejnovějších informací na síti Weibo bude mít na blížícím se veletrhu MWC tiskovou konferenci, nové smartphony bychom však na ní vidět neměli. Přestaveny by však měly být nové chytré hodinky a možná i příchod plateb Huawei Pay do Evropy.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Ja osobně nástup displejů s poměrem stran 18:9 vítám a jakmile se objeví něco co mi bude vyhovovat pořídím.

 2. Já taky, kdo to kritizuje, neví o čem mluví U 6 palcoveho displeje to je nutnost.

  • Tak ja mam 5,9″ s pomerom 16:9 a som maximalne spokojny. Citanie webu a aj ine veci pouzivam v rezime na sirku a vtedy mi je 18:9 na h….

  • Přesněji, na ještě větší šířku:)

 3. Ano má to své výhody, webové stránky, telefon se lépe drží v ruce a další.

  • Prý na vweb ne, prý např na zdejší komentáře ke lepší širší displej. Ale vůbec nechápu v čem :)

 4. Jeden telefon s 18:9 ks zkoušel a byl jsme spokojen.
  Výrobci vědí proč ten formát nasadili a ty ani věčný kritik všeho Htcjirka s tím fakt nic nesvedete.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).