Zapomeňte na 16:9. Všechny příští Honory budou mít displej s poměrem stran 18:9

Značka Honor, patřící čínskému gigantu Huawei, ke konci loňského roku představila tři zajímavé smartphony – Honor 7X, View 10 a 9 Lite. Tyto telefony mají jednoho společného jmenovatele, vyměnily klasický displej s poměrem stran 16:9 za modernější formát 18:9. A u něj zdá se Honor zůstane i v letošním roce.

Německé zastoupení Honoru prozradilo, že v budoucnu už se nesetkáme s žádným smartphonem Honor bez širokoúhlého FullView displeje. Milovníci klasického formátu se tak budou muset poohlédnout u jiných značek, byť i u nich se zřejmě situace značně ztíží. Už příští týden bude mít v České republice oficiální premiéru model Honor 9 Lite, který byl dosud představen pouze na čínském trhu.Nepřehlédněte

Honor 9 Lite oficiálně: pohledná střední třída s širokoúhlým displejem a nízkou cenou

Od německého zastoupení Honoru také přicházejí informace o budoucích aktualizacích telefonů na nový systém. Už v tomto měsíci se dočkají Androidu Oreo s prostředním EMUI 8.0 telefony Honor 8 Pro a Honor 9 (na některých trzích už byl update zahájen), v druhém kvartále tato aktualizace přistane i na Honoru 7X. Prostředí EMUI 8.0 se má brzy také dočkat Honor 8, ten však (zatím) Oreo nedostane. V blízké budoucnosti však má pro tento model přijít nějaké „překvapení“.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku