Honor 9 Lite oficiálně: pohledná střední třída s širokoúhlým displejem a nízkou cenou

Společnost Huawei dnes v Číně představila nový smartphone Honor 9 Lite, který má oslovit zájemce o zařízení střední třídy s moderním vzezřením. Prakticky se dá říci, že novinka se příliš neliší od nedávno představeného modelu Honor 7X, rozdílovým parametrem je hlavně úhlopříčka displeje.

Zatímco Honor 7X disponuje 6″ panelem, Honor 9 Lite má „pouze“ 5,65″ displej s ostrými rohy, FullHD+ rozlišením a poměrem stran 18:9. Rámečky kolem displeje netrhají rekordy v tenkosti, na druhou stranu ani nijak nebijí do očí. Na bradu se vešlo pouze logo výrobce, čtečku otisků prstů tak hledejme na zádech, kde dělá společnost duálnímu fotoaprátu s rozlišením 13 a 2 Mpx. Stejný fotoaparát pak najdeme i na přední straně nad displejem. Záda telefonu jsou skleněná, rámeček kovový.

Uvnitř telefonu tepe čipset střední třídy Kirin 659 s osmi jádry taktovanými na 2,36 GHz. Telefon půjde na trh ve třech paměťových variantách – 3/32 GB, 4/32 GB a 4/64 GB, ve všech případech bude možné vnitřní paměť doplnit o paměťovou kartu až do kapacity 256 GB. O výdrž se stará 3 000mAh akumulátor, který se bohužel dobíjí starým microUSB konektorem, podpora rychlého dobíjení naštěstí nechybí. Operačním systémem je Android 8.0 Oreo s nadstavbou EMUI 8.0.

Honor 9 Lite bude nabízen v celkem čtyřech barevných variantách – černé, bílé, šedé a modré a již zmíněných třech paměťových konfiguracích. Čínské ceny jsou podle kapacity pamětí 1 199, 1 499 a 1 799 CNY (4 tisíce, 5 tisíc a 6 tisíc korun bez DPH). Telefon půjde do prodeje nejprve v Číně, a to již 26. prosince, přičemž poté se má dostat i do dalších zemí (Indie, Rusko, Velká Británie). O dostupnosti na našem trhu nemáme prozatím žádné informace.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku