Šéf Samsungu rezignuje: důvodem je údajně krize ve společnosti

Dnešním dnem na svou funkci oficiálně rezignuje CEO společnosti Samsung Kwon Oh-hyun, důvodem je pak údajně „bezprecedentní krize“ uvnitř společnosti.

Oh-hyun pracoval ve společnosti 32 let a zbaven funkce bude v březnu roku 2018. Zpráva tak přišla jen chvíli poté, co byl na 5 let uvězněn nedávný místopředseda a dědic skupiny Samsung Group I Če-Jong díky podezření z korupce. Oh-hyun věří, že je čas začít zcela odznovu, s novou duší a mladým vedením. Svěží vítr do plachet by měl údajně společnosti napomoci k lepším reakcím na problémy trhu. Rozhodnutí to pro něj nebylo údajně vůbec jednoduché, nicméně bylo nevyhnutelné. Oh-hyun ještě zůstane členem představenstva společnosti, ale jen do března 2018.

Samsung vydělává na iPhone X víc než u vlastních zařízení

Následník ve funkci zatím vybrán nebyl, je však možné, že se bude jednat o někoho zcela mimo firmu Samsung. I přes veškeré krize se ale Samsungu nadmíru daří a jsou očekávány rekordní příjmy. Provozní zisk za třetí kvartál letošního roku by se měl pohybovat okolo 12,8 miliardy dolarů. Jak však současná situace zahýbe s akciovým trhem je prozatím nejasné.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

5 komentářů

  1. Samsung a krize. To určitě. Nějaký hoax.

  2. Marek Studnicka (neregistrovaný)

    Samsung a Krize? Ani omylem!!!!Spíš je to logické rozhodnutí člověka-co vykonával Svou funkci zodpovědně a už se cítí unavený a doslova toho má plný zuby,potřebuje tenhle vlak zastavit a žít Jako Normální člověk-bez stresu,bez zodpovědnosti a začít si užívat života-zajít na pivo,na vínko a všechny starosti hodit za hlavu-Vyděláno má-Takže Prosté-Užívat si života

    • Tak když to zavírají nejvyšší management do basy tak ani, jsi v krizi. Prostá logika a selský rozum na to stačí.

  3. Uni:Ty jsi dneska pil?

  4. jan (neregistrovaný)

    Jakou spinu na nej asi nasli. Prostituky,uplatky,danove podvody,neplaceni dani,otraveni zamestnanci s rakovinou ?

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *