Bývalý manažer Googlu: Android je ve fotografování několik let pozadu za iPhony

Vic Gundotra, bývalý vysoce postavený manažer Googlu stojící za sociální sítí Google+ a mobilním vývojem mezi lety 2007 až 2010 řekl, že Android telefony jsou v oblasti focení roky za jablečnou konkurencí. Uvedl to na Facebooku v komentářích pod příspěvkem, kde chválil „ohromující“ kameru iPhonu 7.

https://www.facebook.com/vicgundotra/posts/10154573133695706

 

Hlavní výhodu iPhonu vidí v propracovaném softwarovém dopočítávání hloubky ostrosti, které pracuje s informacemi z duální kamery. Když byl jedním z diskutujících upozorněn na oceňovanou kameru Samsungu Galaxy S8, která mimochodem vyhrála slepý test portálu Android Central, odpověděl, že fotografické schopnosti telefonů jsou brzděny přímo Androidem a hned uvedl příklad: Pokud Apple použije novou fotografickou „vychytávku“, může okamžitě odladit hardware i software tak, aby spolupracovali co nejlépe. Když ale Samsung chce přijít s nějakou novou technologií, musí nejprve přesvědčit Google, aby přidal do systému příslušné API. Jinak nebude možné používat veškeré funkce kamery i v aplikacích třetích stran, ale pouze ve fotografické aplikaci Samsungu.iPhone 7 PlusNepřehlédněte

Jak fotí iPhone 7 Plus? Skvěle! A bavit vás budou i hrátky s hloubkou ostrosti

Android tak podle něj nabírá až několikaleté zpoždění za iPhony, ačkoliv ještě před pěti lety v softwarovém zdokonalování fotek vedl. V dalším komentáři pak dokonce napsal, že pokud by mu záleželo na focení, nikdy by si už nekoupil smartphone poháněný Androidem.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Kapitoly článku