Domů » Bleskovky » Budoucnost bezrámečkových smartphonů? Selfie kamerka schovaná přímo pod displej

Budoucnost bezrámečkových smartphonů? Selfie kamerka schovaná přímo pod displej

Ideálem většiny výrobců smartphonů je dostat na přední stranu pouze displej, a všechny ostatní komponenty skrýt. Čtečku otisků prstů či sluchátkový reproduktor se již podařilo dostat přímo pod displej, největší obtíž aktuálně činí selfie kamerka.

Výřez nebo vysouvací konstrukce

Většina výrobců našlo spásu ve výřezu v displeji, Oppo, Vivo či Honor to zkouší skrze vysouvací konstrukci. V jejich případě se ale zjevně jedná pouze o dočasné řešení, neboť součástky založené na mechanickém pohybu jsou náchylnější na poškození, a kromě toho prakticky znemožňují vybavit zařízení voděodolností.

Kamerka přímo pod displejem

Nejlepším řešením by tak bylo dostat selfie kamerku přímo pod displej jako na následujících obrázcích, jedná se však pouze o upravené snímky smartphonu Samsung Galaxy S8.

I když se jedná pouze o fanouškovský koncept, očekáváme, že se s touto technologií v nepříliš vzdálené budoucnosti dočkáme. Výrobci však musí vymyslet způsob, jak zprůhlednit konkrétní pixely přímo nad samotnou čočkou a umožnit prostupnost světla. Zatím si však budeme muset vystačit s vysouvací konstrukcí nebo s nepříliš praktickými výřezy displeje.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
19 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments