Bude takto vypadat LG V30? Selfie kamerka v obležení druhého displeje

LG před nedávnem uvedlo do prodeje svůj aktuální vlajkový model G6 (recenze), nicméně už nyní aktivně pracuje na dalším top modelu V30, pro který bude tradičně charakteristický sekundární displej v horní části. Ten jsme poprvé mohli vidět u modelu LG V10 (recenze) a jeho využití je jasné – slouží pro zobrazování notifikací, funkčních tlačítek a doprovodných nabídek.

Na internet se nyní dostal patentový nákres sekundárního displeje modelu V30, který by měl vyplňovat celou horní část a uprostřed by jej měl přerušovat objektiv selfie kamerky. Stejně jako v případě LG V10 ale zřejmě nepůjde o dva nezávislé zobrazovací panely, ale pouze jeden, který bude díky softwaru schopný zobrazovat informace v požadované části. Server AndroidHeadlines.com naznačuje, že by se klidně mohlo jednat o nákres LG G7, nicméně spojení s LG V30 se nám jeví jako více pravděpodobné.

Patentové schéma „sekundárního“ displeje LG V30
Patentové schéma „sekundárního“ displeje LG V30

Benjamin Geskin na základě zveřejněných nákresů opět připravil neoficiální rendery, které naznačují, jak byl LG V30 v reálu mohl vypadat. Novinka by si po vzoru LG G6 měla přivlastnit poměrně tenké rámečky v okolí displeje. Kdy bychom se mohli dočkat oficiální představení zatím zůstává ve hvězdách; jihokorejský gigant bude nyní chtít dát prostor především modelu G6 a proto tipujeme, že by „vé-třicítka“ mohla být představena až ke konci léta.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku