Domů » Bleskovky » Britský premiér Johnson překvapil v televizním pořadu. Z kapsy vytáhl Huawei

Britský premiér Johnson překvapil v televizním pořadu. Z kapsy vytáhl Huawei

Kolem čínské společnosti Huawei se celý rok točily různé kontroverze, které vyvrcholily obchodním embargem. Spekulacím o bezpečnosti spolupráce s Huawei se kromě Spojených států nevyhnula také Evropa, kde má Huawei v plánu budovat své 5G sítě. Jednou ze zemí, kde chce Huawei taktéž technologii 5G přinést, je i Velká Británie. Ta se prozatím nerozhodla, zda čínské firmě výstavbu umožní, či nikoli.

Huawei P20 Pro

Premiér Boris Johnson si nicméně z této otázky těžkou hlavu nedělá. V diskusním pořadu televize ITV s názvem This Morning si neváhal udělat selfie s moderátory Phillipem Schofieldem a Holly Willoughby. Z kapsy nicméně nevytáhl iPhone, nebo Samsung, ale Huawei P20 Pro. Zdá se tedy, že Johnson nebral varování prezidenta Trumpa příliš vážně.

uk boris johnson p20pro img
Boris Johnson v pořadu This Morning fotí selfie téměř 2 roky starým Huawei P20 Pro

Trump Velké Británii v minulosti pohrozil, že přeruší spolupráci bezpečnostních složek, pakliže Britové budou spolupracovat s Huawei na budování sítí páté generace. Jak se na ostrovech rozhodli se dozvíme z hlasování příští týden. Vzhledem ke kontroverzní povaze Borise Johnsona není jasné, zda Huawei P20 Pro přímo naznačuje jeho stanovisko, či se jen jedná o pouhou provokaci.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

15 komentářů

  1. Já si koupil nové Huawei. Neřeším. Apple, Google všichni sbiraj data

  2. P20 Pro má teda otřesnej přední foťák

  3. Tenhle odbarvenej narcis má Huawei jen proto, že jeho strašná selfie kamera ten jeho ksicht omlazuje.

  4. Jediné co řeším při nákupu smartfonů, tabletů je, zda to chci , zda na to mám a zda to využiji. Proto nenávidím jakékoliv omezování, zejména ze strany administrativy USA. U politika typu britského ministerského předsedy, který mimo jiné patří k straně Toryů , nelze předpokládat nic jiného, než že jde o recesi. Takový ten černý britský humor. Nicméně na lokajském postoji Británie & USA se nic nemění a není divu, válečný dluh z druhé světové války ve výši 200 miliard zlatých liber, není Británie schopna nikdy uhradit, zůstane poslušným vazalem Spojených států.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).