Domů » Bleskovky » Huawei si může oddychnout. Od USA dostává další tři měsíce k dobru

Huawei si může oddychnout. Od USA dostává další tři měsíce k dobru

Už je to 6 měsíců, co firma Huawei nemůže svobodně podnikat, neboť ji americké ministerstvo obchodu umístilo na černou listinu. Čínská společnost od května letošního roku nesmí obchodovat s americkými společnostmi, ani používat jejich technologie, pokud jim nebyla udělena speciální výjimka. Ty uděluje ministerstvo obchodu zpravidla na tři měsíce, přičemž druhé období skončilo v minulých dnech. Včera nicméně došlo k dalšímu prodloužení.

Huawei získává další 3 měsíce k dobru

Huawei si tak může na čtvrt roku oddychnout, až do 16. února příštího roku může obchodovat s americkými firmami, které od ministerstva obchodu získaly dočasnou licenci. Nutno podotknout, že tyto licence zatím získal pouze zlomek firem, přestože požadavků se na ministerstvo žene mnohonásobně více.

Huawei logo


Ministr obchodu Willbur Ross odůvodnil zahájení dalšího období tím, že chce pomoci společnostem v odlehlých částech USA, které jsou na výrobcích firmy Huawei závislé, aby získaly více času k nalezení jiných partnerů pro budování sítí. Americké vládě však ve skutečnosti vyhovuje, že může Huawei držet v šachu; používá jej jako rukojmí v obchodní válce mezi USA a Čínou.

Prodloužení dočasné licence nebude mít na činnost společnosti Huawei významnější dopad. Toto rozhodnutí nic nemění na skutečnosti, že dle našeho názoru je ke společnosti Huawei přistupováno nespravedlivě,“ komentuje celou situaci tiskový mluvčí společnosti Huawei Česká republika Pavel Košek.

Již dlouho zastáváme názor, že rozhodnutí Ministerstva obchodu Spojených států amerických zařadit společnost Huawei na tak zvaný Seznam subjektů (Entity List) způsobil více škod Spojeným státům než společnosti Huawei. Rozhodnutí ekonomicky poškodilo americké společnosti, se kterými Huawei obchoduje, narušilo spolupráci a zejména vzájemnou důvěru, na které globální dodavatelský řetězec závisí. Vyzýváme vládu Spojených států, aby ukončila toto nespravedlivé zacházení a společnost Huawei ze Seznamu subjektů odstranila,” stojí v oficiálním tiskovém vyjádření společnosti Huawei.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
xzeit
Uživatel
xzeit

Komedie toto…

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

U toho bychom se alespoň zasmáli.

Michal
Anonym
Michal

Si s Huaweiem hrají jak kočka se zraněnou myší.

ASDF
Anonym
ASDF

A to je ten problém Číny. HW se dá okopírovat lehce, ale jakmile dojde na SW, tak jsou v p*deli. Tragické nadstavby Huawei nebo Xiaomi toho jsou důkazem.

Ale jinak je to celkem sranda, protože se všichni potřebují navzájem.

Qwertz
Anonym
Qwertz

Proc by melo mit xia tragickou nadstavbu?

xzeit
Uživatel
xzeit

Vubec neví, o čem mluví.

Jméno *
Anonym
Jméno *

Kdyz to vezmu pouhym okem, tak MIUI je az na par detailu obshlenuty iOS a EMUI pusobi jako z roku 2010. Ted uz by mel byt update na EMUI 10(?), ktery se uplnou nahodou silne inspiroval u Samsungu. Kreativita cinanu na nule.

Roman
Anonym
Roman

Jsem zvědav co by jste vymyslel vy. Pokud se objeví další SW, tak to bude zase na stejném principu. Tam není co vymyslet jinak, aby to nemělo plochu a ikonky. Jedině pokračovat v myšlence Windows Mobile v podobě dlaždic.

xzeit
Uživatel
xzeit

Tomáš: souhlas. Bez kopírování, resp. inspirace, vycházení ze stávajícího, to je taky vývoj.

uni
Uživatel
uni

No ikony málem 1:1 bych nenezval „inspirované“, ale fakt kopií😉 Pro příklad.

MCBP
Anonym
MCBP

Cina nikdy komercni SW neumela a na cinskych srotech to jde videt vic nez dost.

xzeit
Uživatel
xzeit

Ale prosímtě. Třeba jako blinkry na automobilech, kdy u blikajici strany zhasne reflektor? Nebo třeba tmavé schémata? Každý od každého něco bere. Proč vymýšlet něco úplně jiného, co třeba nebude úplně tak dobré, jako to, co zrovna je?

MCBP
Anonym
MCBP

Vsak jo. Zadna inspirace, ale kopirovani. Kreativita neni zadna. Vsak se staci podivat na MIUI nebo EMUI. Absolutne zadny vlastni napad. A jeste jsou tak daleko, ze kopirujou de*ilni iOS temer 1:1.

xzeit
Uživatel
xzeit

Podle tvaru ikonek mluvit o kopírování… 😂
Stači se podívat na boty značek Adidas /Puma či na cokoliv jiného. Hudba, taky… Ne kopírování, ale inspirace. Byla, je a bude. By mě zajímalo, co krásného a nového by vymysleli tady ti chytraci, kteří toto tady tak hojně řeší 😁

MCBP
Anonym
MCBP

Vsak jako BFU ti to vyhovuje, tak v pohode.

xzeit
Uživatel
xzeit

MCBP : tohle jsi napsala úplně mimo, tady to nemá s BFU absolutně nic společného. Umím si flešnout FW, na symbianu jsem to dělal běžně. Umím si nakonfigurovat a složit PC, nainstalovat OS, prehrsh BIOS apod. BFU určitě nejsem. BFU je možná tvoje máma.

MCBP
Anonym
MCBP

Ty jo! Umis to co dnesni deti :-D BFU a jeste dedek :-D

xzeit
Uživatel
xzeit

Bych se hádal. Dnešní děti umí maximálně spustit hru na mobilu a davaf pico… NY na fb a instagram. To umí skvěle. Protože já těm dětem občas dělám správu PC, dneska už vzdáleně. To mi stačí. Neumím si představit, že bych někomu svěřil do rukou své PC 😭😁

uni
Uživatel
uni

Ne, o „squircle“ fakt nejde, facepalm.

xzeit
Uživatel
xzeit

Face palm pro tebe, hlavně že to taky někdo vytahuje. Zbytečně, úplně mimo. Zajdi si do toho obchodu a mrkni se na ty boty aspoň. Budeme ty výrobce za to bít? Tak vymysli něco ty, ty chytráku.

Janek
Anonym
Janek

Do dnešního dne nebyl nikde v Evropě a dalších státech uveden do provozu nový OS firmy Huawei ani náhradní služby. Přesto řada ideologicky ovlivněných hlupáků přesně ví jak systém vypadá. Známá “ západní “ laboratoř XDA developers má přesné informace o náhradě služeb Google a žádném případě netvrdí, že systém není provozuschopný, naopak, jejich zjištění potvrzuje, že je připraven. Jedná se o plně hodnotný software, který lze jako náhradu použít.
Něco jiného je však blokáda tohoto systému na západě, lépe řečeno direktivní příkaz administrativy USA lokajům v příslušných státech.

Michal
Anonym
Michal

Nebyl uveden, protože je to v tak nehotovém stavu, že by to nikdo nekoupil. To bude takovej šmejd, že si o to neošmatláš ani svýho žaluda.

xzeit
Uživatel
xzeit

Qame, já už ti to psal dávno. Málo tě doma mlátili, a nebo hodně ale po hlavě. Když ti dojdou argumenty, začneš s osobními útoky. A zrovna ty a psát někomu jeslti tady může, nebo nemůže… Začni nejdříve u sebe.