Domů » Bleskovky » Huawei si může oddychnout. Od USA dostává další tři měsíce k dobru

Huawei si může oddychnout. Od USA dostává další tři měsíce k dobru

Už je to 6 měsíců, co firma Huawei nemůže svobodně podnikat, neboť ji americké ministerstvo obchodu umístilo na černou listinu. Čínská společnost od května letošního roku nesmí obchodovat s americkými společnostmi, ani používat jejich technologie, pokud jim nebyla udělena speciální výjimka. Ty uděluje ministerstvo obchodu zpravidla na tři měsíce, přičemž druhé období skončilo v minulých dnech. Včera nicméně došlo k dalšímu prodloužení.

Huawei získává další 3 měsíce k dobru

Huawei si tak může na čtvrt roku oddychnout, až do 16. února příštího roku může obchodovat s americkými firmami, které od ministerstva obchodu získaly dočasnou licenci. Nutno podotknout, že tyto licence zatím získal pouze zlomek firem, přestože požadavků se na ministerstvo žene mnohonásobně více.

Huawei logo

Ministr obchodu Willbur Ross odůvodnil zahájení dalšího období tím, že chce pomoci společnostem v odlehlých částech USA, které jsou na výrobcích firmy Huawei závislé, aby získaly více času k nalezení jiných partnerů pro budování sítí. Americké vládě však ve skutečnosti vyhovuje, že může Huawei držet v šachu; používá jej jako rukojmí v obchodní válce mezi USA a Čínou.

Prodloužení dočasné licence nebude mít na činnost společnosti Huawei významnější dopad. Toto rozhodnutí nic nemění na skutečnosti, že dle našeho názoru je ke společnosti Huawei přistupováno nespravedlivě,“ komentuje celou situaci tiskový mluvčí společnosti Huawei Česká republika Pavel Košek.

Již dlouho zastáváme názor, že rozhodnutí Ministerstva obchodu Spojených států amerických zařadit společnost Huawei na tak zvaný Seznam subjektů (Entity List) způsobil více škod Spojeným státům než společnosti Huawei. Rozhodnutí ekonomicky poškodilo americké společnosti, se kterými Huawei obchoduje, narušilo spolupráci a zejména vzájemnou důvěru, na které globální dodavatelský řetězec závisí. Vyzýváme vládu Spojených států, aby ukončila toto nespravedlivé zacházení a společnost Huawei ze Seznamu subjektů odstranila,” stojí v oficiálním tiskovém vyjádření společnosti Huawei.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
xzeit
Uživatel
xzeit
Offline

Komedie toto…

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack
Offline

U toho bychom se alespoň zasmáli.

Michal
Anonym
Michal
Offline

Si s Huaweiem hrají jak kočka se zraněnou myší.