Domů » Bleskovky » Huawei se bude moci znovu nadechnout. Sankce se ale mírnit nebudou

Huawei se bude moci znovu nadechnout. Sankce se ale mírnit nebudou

Se společností Huawei nemůže v současné době obchodovat žádná americká firma, a to kvůli umístění čínského giganta na černou listinu Spojených států. Jedinou možností, jak mohou americké firmy tento zákaz obejít, je získání výjimky od ministerstva obchodu, to však v poslední době pouze registrovalo žádosti, ale žádné výjimky nevydávalo. Brzy by se ale mohl tento stav změnit.

Huawei logo

Americké ministerstvo obchodu začne brzy udělovat výjimky

Podle čerstvých informací, které získala agentura Bloomberg od amerického ministra obchodu Wilbura Rosse, by mělo být vydávání licencí zahájeno velmi brzy. Jeho úřad aktuálně eviduje přes 260 žádostí, přičemž jeho šéf upozorňuje, že ne všem žadatelům musí být vyhověno – při výběru bude nejvíce pohlíženo na možná bezpečnostní rizika. Udělené výjimky navíc budou mít pouze dočasnou platnost, o zmírnění sankcí zatím nepadlo ani slovo.

Test Huawei Mate 30 Pro: zakázané ovoce chutná nejlépe

Ve frontě žadatelů se nacházejí nejen výrobci komponent, ale také např. Google, který by rád dodával do smartphonů Huawei operační systém Android doplněný o své služby. Jelikož je Huawei druhým největším výrobcem smartphonů na světě, přišel Google s americkým zákazem o obrovského partnera.

Prodeje smartphonů Huawei v tuto chvíli nejvíce táhne Čína, kde je Huawei se 40 procenty podílu tržní jedničkou; čínští uživatelé zákazem služeb Google ovšem netrpí, neboť je mají ve své zemi zakázané. Pokud by Google získal od ministerstva obchodu povolenku, mohlo by to znamenat doplnění Google služeb do smartphonů řady Mate 30, čímž by se jim otevřely dveře na západní trhy.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments