Domů » Bleskovky » Huawei se bude moci znovu nadechnout. Sankce se ale mírnit nebudou

Huawei se bude moci znovu nadechnout. Sankce se ale mírnit nebudou

Se společností Huawei nemůže v současné době obchodovat žádná americká firma, a to kvůli umístění čínského giganta na černou listinu Spojených států. Jedinou možností, jak mohou americké firmy tento zákaz obejít, je získání výjimky od ministerstva obchodu, to však v poslední době pouze registrovalo žádosti, ale žádné výjimky nevydávalo. Brzy by se ale mohl tento stav změnit.

Huawei logo

Americké ministerstvo obchodu začne brzy udělovat výjimky

Podle čerstvých informací, které získala agentura Bloomberg od amerického ministra obchodu Wilbura Rosse, by mělo být vydávání licencí zahájeno velmi brzy. Jeho úřad aktuálně eviduje přes 260 žádostí, přičemž jeho šéf upozorňuje, že ne všem žadatelům musí být vyhověno – při výběru bude nejvíce pohlíženo na možná bezpečnostní rizika. Udělené výjimky navíc budou mít pouze dočasnou platnost, o zmírnění sankcí zatím nepadlo ani slovo.


Test Huawei Mate 30 Pro: zakázané ovoce chutná nejlépe

Ve frontě žadatelů se nacházejí nejen výrobci komponent, ale také např. Google, který by rád dodával do smartphonů Huawei operační systém Android doplněný o své služby. Jelikož je Huawei druhým největším výrobcem smartphonů na světě, přišel Google s americkým zákazem o obrovského partnera.

Prodeje smartphonů Huawei v tuto chvíli nejvíce táhne Čína, kde je Huawei se 40 procenty podílu tržní jedničkou; čínští uživatelé zákazem služeb Google ovšem netrpí, neboť je mají ve své zemi zakázané. Pokud by Google získal od ministerstva obchodu povolenku, mohlo by to znamenat doplnění Google služeb do smartphonů řady Mate 30, čímž by se jim otevřely dveře na západní trhy.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Tele
Anonym
Tele

Ať si to v Číně nechaj,polotovar pojebanej

Janek
Anonym
Janek

Lze konstatovat, že svět rozumných lidí pochopil, co jsou USA zač, bohužel firma Huawei nepřistoupila k razantní změně a zůstává naprostým vazalem administrativy USA. To se nezmění pokud firma nebude mít dostatečnou podporu pro vybudování vlastního ekosystemu, bez závislostí na jiných subjektech. Teprve čas ukáže, zda je to reálná cesta, nicméně od okamžiku zahájení politické štvanice na obchodní subjekt, si nikdo nemůže být jistý, že v budoucnu nedopadne stejně.

uni
Uživatel
uni

Tak u Číňanů takto dopadli prakticky všichni výrobci už před mnoha lety, že….

tomas
Anonym
tomas

Uni. Co to zasa meles. Nemáš horúčku?

Filip
Anonym
Filip

Huawei uz se nikdy nenadechne. A tak to ma byt, firma podvodniku a komouskych vyzvedacu.

Matrox
Anonym
Matrox

Ty jsi v huawei v cine pracoval? Ze vis o te firme takove informace? Pokud veris mediim v roce 2019 tak je videt ze jsi pouha ovce v obrim stade a nic vic. Co by jsi rikal kdyby Trump udelil zakaz treba na ceske firmy ty chytraku, ja jsem zasadne proti Trumpove politice, pokud podporujes nekoho kdo stavi zdi mezi staty, tak jsi jeste horsi nez ty komunysti co ty zdi take stavely.