Domů » Bleskovky » Bláznivá budoucnost? takhle má vypadát bezrámečkové a zaoblené Meizu

Bláznivá budoucnost? takhle má vypadát bezrámečkové a zaoblené Meizu

Prakticky od premiéry téměř bezrámečkového Xiaomi Mi MIX se začínají objevovat informace o podobně řešených smartphonech konkurenčních výrobců, které by měly lákat na menší velikost. 6,4palcové Xiaomi totiž rozhodně není pro každého (první dojmy).

Jedním ze zástupců kompaktnějších bezrámečkových modelů by mělo být Meizu PRO 6 Edge, jehož displej má vyplňovat téměř celou přední stranu a navíc má být na všech čtyřech okrajích mírně zaoblený. V tuto chvíli není jisté, zda se zatím nejedná pouze o koncept, jehož reálná podoba je na míle vzdálená, ale zatím vše nasvědčuje tomu, že by se příští rok měl nést právě v duchu takto vypadajících smartphonů.

meizu-bezel-less-phone
I Meizu si brousí zuby na bezrámečkový smartphone. Takto by mohl vypadat, pokud se vývoj povede dotáhnout do konce.

Ostatně spekulace naznačují, že by s podobným designem měl v březnu přijít Samsung Galaxy S8, během roku HTC 11 a v září také iPhone 8. U Xiaomi Mi Mix vyplňuje displej přes 91,3 % přední strany, u Meizu by to mělo být ještě více. Server GizmoChina.com informoval, že by model PRO 6 Edge měl disponovat panelem o velikost 5,7 až 5,9″ a pohánět by jej mohl procesor Snapdragon 821, avšak ve hře údajně má být i verze s čipem Helio X27 či 10nm Helio X30 od MediaTeku. V posledním případě bychom se ale telefonu dočkali až později během příštího roku.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

5 komentářů

  1. vzdyt je to zase paskvil!!!

    at radsi udelaji dole 5 mm a nahore 5 mm a ne tyhle zrudy, nebo nejlepe samozrejme dole nic a nahore nic

  2. Stejně se to hodí do krytu a ten přidá rámečky, potom to dává smysl aby ty rámečky nebyly dvojnásobné.

  3. nežvante, konečně je tu pokrok, jinak by si furt každý nouma kupoval zastaralý jablko za 20 klacků

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).