Domů » Bleskovky » HTC 11 se má zbavit rámečků a dostat nadpozemskou výbavu s obří pamětí

HTC 11 se má zbavit rámečků a dostat nadpozemskou výbavu s obří pamětí

Rok 2016 se blíží ke svému konci a my už se těšíme na kolotoč nových vlakových smartphonů, který se roztočí počátkem roku příštího. Svůj přírůstek chystá i přes neuspokojivou finanční situaci společnost HTC, což v týdnu potvrdil její manažer Jeff Gordon na Twitteru. Jakou výbavou by nás měl příští tchajwanský top model oslnit?

11

Spekuluje se o tom, že HTC 11 dostane 5,5″ Quad HD displej, kolem nějž se budou rozprostírat velmi tenké rámečky ve prospěch menšího těla celého zařízení. Předpokládáme, že charakteristické kovové unibody tělo si výrobce uchová, na zádech se v něm však mají nacházet hned dva výřezy pro čočky fotoaparátů, v obou případech s rozlišením 12 Mpx. Čelní kamerka má pořizovat selfies v rozlišení 8 Mpx. Telefon by také mohl přijít o postranní tlačítka, která by byla nahrazena dotykovými boky.

HTC Ocean concept phone sizzle reel

 

Pod kapotou se má nacházet to nejlepší, co bude na začátku příštího roku dostupné – jako čipset má být zvolen osmijádrový Snapdragon 835 od Qualcommu, při práci mu má pomáhat až 8 GB operační paměti. Šetřit se nemá ani na vnitřním úložišti, které údajně dosáhne kapacity až 256 GB. Energii bude údajně zajišťovat akumulátor o kapacitě 3 700 mAh s podporou technologie Qualcomm Quick Charge 4.0. Samozřejmostí bude nejnovější sedmičkový Android s nadstavbou Sense 8 UI.

Manažer HTC: firma se nevzdává, pracujeme na nových špičkových telefonech

HTC 11 je očekáváno v první polovině příštího roku, cena se bude údajně dotýkat částky 700 dolarů, tedy asi 18 tisíc korun bez DPH.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

  1. Htc za 18k bez dph? Tomu nevěřte cena bude 22k bez dph jak známe htc ten půjde s cenou nahoru.

  2. Já nedokážu pochopit jak si někdo může koupit „neznačkový“ mobil, myšleno že je jen Apple iPhone nebo Google Nexus/Pixel. Vše ostatní jsou napodobeniny bez podpory.

  3. Co je to zase za ujetou módu bezrámečkové telefony? To se zrodilo v čí duté hlavě?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).