Manažer HTC: firma se nevzdává, pracujeme na nových špičkových telefonech

Společnost HTC to nemá v posledních letech moc jednoduché. Firma je vesměs v červených číslech a jen občas zažívá světlé chvilky. To, že výrobce představí špičkový smartphone, který může být ve všech ohledech lepší, než samotná konkurence, ještě neznamená, že bude prodávaný telefon i úspěšný. Model HTC 10 budiž dobrým příkladem.

Telefon láká na perfektní zpracování, úžasný zvuk, špičkový fotoaparát a se superlativy by se dalo pokračovat. Jenže toto zařízení zabíjí například nepříliš povedený marketing či velice špatná dostupnost. Samsung dokáže v těchto směrech svou konkurenci převálcovat – je schopen mediálně pracovat na různých klíčových místech a dokáže svůj produkt bleskurychle dostat do prodejen.

htc-10-rumors-hh

V minulosti se několikrát objevily zprávy o tom, že bude chtít společnost HTC „zavřít krám“. Ty později vedení firmy vyvrátilo. Nyní však vysoce postavený manažer Jeff Gordon oficiálně prohlásil, že se „společnost HTC nevzdává“ a že aktuálně „tvrdě pracuje na nových vlajkových lodích“.

Zároveň Gordon zveřejnil na sociální síti Twitter fotografii, na které je vyfocena hlavní budova HTC, s komentářem, že zaměstnanci firmy usilovně pracují do až večerních hodin na nových topmodelech a virtuální realitě Vive. Co lze tedy očekávat?

Podle dosavadních zpráv by měla společnost příští rok představit nástupce HTC 10, který je znám pod kódovým označením „HTC Ocean“. Na vzhledu by se toho moc měnit nemělo, HTC chce tentokrát spíše lákat novými technologiemi, a to například speciálními dotykovými boky, které nahradí standardní dvojici tlačítek na ovládání hlasitosti. Pomocí tohoto ovládacího prvku by měl mít uživatel k dispozici sérii nových možností, jak pracovat se svým telefonem. Taktéž se očekává nasazení duálního fotoaparátu a pokročilého osobního asistenta podobnému tomu od společnosti Google. My jen doufáme, že společnost HTC upustí od agresivního nasazování cen a že budou nové modely také cenově konkurenceschopné.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

13 komentářů

 1. SLOVovca (neregistrovaný)

  Špičkové telefony s průměrným HW za nadprůměrné ceny.

  • Johny (neregistrovaný)

   Přesně! Kdo jim tohle ještě věří? Vždycky vychválí svoje telefony, jak jsou to nejlepší děla a jak už maj nejlepší foťáky, nejlepší zvuk a kde co a nakonec se vždy ukáže, že to je jen marketingovej podraz. Co generace, to nějaký vo5er na vlastní zákazníky. Řikal jsem to od začátku, jestli to takle HTC povede, jednorázově sice vydělá ale nakonci na to tvrdě doplatí. A tak se stalo. I když teda čekal jsem to dřív, to je fakt.

   • pat (neregistrovaný)

    Problem ze htc by malo mat ceny podobne xiaomi apod a ne Samsung, apple

   • pat (neregistrovaný): Jenže na mainstreamu nejde vydělávat, tak je přetlak číny bez marže. proč bys tam chtěl podnikat? Když tak pošle slabší HW, na kterém udrží marži, budeme číst, jak se HTC zbláznilo apod.

 2. android alfa samec (neregistrovaný)

  Všechny telefony HTC byly špičkové. V reklamě.

 3. HTC skončilo se špičkovými modely mašinkami Diamond 2 a HD 2. A už v té době prznil systém (Windows i Android) svou nadstavbou. Horší prznič bylo snad jen Sony.

  • Johny (neregistrovaný)

   Tak Sense ve své době byla nejrevolučnější nadstavba a přinesla velky mnozství fakt super vychytavek.Doporucuju pogooglit za co HTC vdecime.

   • No nezapomínejme na Spb Launcher, ale jako out of box to bylo jak píšeš. Sony si moc nevybavuji abych řekl pravdu, spíše ve spojení s Palm OS.
    Kdo prznil opravdu nehorázně byl Samsung, ten v tom má skutečně tradici.

 4. moyamo (neregistrovaný)

  tipnul bych si tak 3 roky a koncej

 5. moyamo: blbost, to už by skončili dávno. Budou muset prodávat levněji. Nastává holt doba, kdy velký výběr a konkurence tlačí ceny dolů. Kdo chce být na trhu úspěšný a mít prodeje, bude muset hodně ubrat z nastavených cen z posledních let. A týká se to všech výrobců.

  • Naopak, prakticky všichni výrobci musí nahoru. Tvrdil jsem to už vloni. A také se tak děje. Až už zvýšením ceny (např. Huawei) nebo ponížením HW (např. Sony). Ty jsi neviděl tabulky se ziskem?

   • lukass71 (neregistrovaný)

    Bohuzel takove Sony zprznilo HW a zaroven nechalo cenu dost vysoko :D

   • lukass71 (neregistrovaný): Tak samozřejmě, to byl právě nástroj pro vytvoření marže. Za stejné peníze prodat méně. Kdyby k tomu snížili cenu, nic by to neřešilo;-)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel