Domů » Bleskovky » BlackBerry zvažuje oddělení BB Messengeru do nové společnosti

BlackBerry zvažuje oddělení BB Messengeru do nové společnosti

BlackBerry se konečně blíží k vydání aplikace BlackBerry Messenger (BBM) pro platformy iOS a Android. Podle serveru Wall Street Journal má společnost s BBM větší plány. WSJ v úterý informoval, že BlackBerry zvažuje oddělit divizi BBM do zvláštní společnosti zvané „BBM Inc.“, ta by fungovala vedle BlackBerry a měla by více nezávislosti, než tomu bylo do teď.

 

Společnost by pokračovala v plánu expanze mimo platformu BlackBerry a soustředila se na Android, iOS a tradiční počítače. Tiskový mluvčí společnosti na zprávu WSJ reagoval slovy: „Oznámili jsme plány rozšíření naší ověřené mobilní služby pro uživatele iPhonu a Androidu během tohoto léta. Neprovedli jsme žádná další prohlášení.“ Oddělení BBM do zvláštní společnosti je jedním z mnoha návrhů, jak vyvést společnost ze současných problémů.

Přestože BBM je kvalitní a oblíbenou službou, dochází k jejímu šíření pozdě. Androidu a iOS dnes dominují služby jako Line, iMessage, WhatsApp, WeChat, Facebook a prosadit se snaží i Skype. BlackBerry se tak pouští na obsazený trh.

David Podzimek

9 komentářů

 1. BBM dle mě nemá šanci obstát, jestli nebude šifrované a chodit přes ty jejich servery.

  • WhiteR (neregistrovaný)

   V současnosti to tak je, je otázka, jak to bude u iOS a Androidu no…

  • WhiteR (neregistrovaný)

   P.S. I u nových zařízení s OS BB10 je BBm šifrované

  • Otázkou je, jestli to šifrování je dost na to, aby nalákali spoustu uživatelů z jiných platforem, kde se hojně využívá Whatsapp a další alternativy. Přece jenom karty jsou docela rozdané a tím, že BB stále klesá a snižuje svůj tržní podíl a firmy začínají přecházet na alternativní řešení od Apple a MS, myslím si, že nebude zachvilku ani důvod proč BBM používat.

   (stejně nás všechny velký brácha z USA špicluje a určitě má podepsaný pakt s BB a špehuje i to) :DD

 2. Martin II (neregistrovaný)

  Firma BB robí viac pre záchranu služby BBM ako pre záchranu ich mobilných telefónov…

 3. Mirek (neregistrovaný)

  Rozumny krok snazici se zachranit co zachranit lze… Otazkou je jestli neprichazi pozde… BBM bude kazdopadne potrebovat dobrou propagaci. Jak tak sleduji Internet, tak pro uzivatele BlackBerry je BBM bezkonkurencne nejlepsi, ovsem mimo Blackberry se o ni moc nevi… A pokud se to nezmeni, tak jen pretahne stavajici BB uzivatele na Android/iOS, coz asi neni cilem…

 4. Je v soucasne dobe BBM nejak zpoplatnen, prip. dokaze si na sebe vydelat (reklama apod.)? Predpokladam ze obchodni model bude nejak promysleny, kazdopadne vice nezavisla spolecnost by asi mela umet na sebe vydelat…

  • Pokud vím, tak zpoplatněný není. U OS7 a nižší se váže pouze na PIN zařízení a BIS/BES. U nových snad běží i bez BIS a BES, ale nevím jestli běží přes jejich „neproniknutelné“ servery nebo ne. Pokud nepoběží, tak neobstojí, konkurence je už hodně velká a Whatsapp je vlastně nejvíc multiplatformní.

  • WhatsApp běhá na Androidu, iOS, Windows Phone, Symbianu, Asha a hromadě dalších zařízení. To vše celkem spolehlivě a stále přibývají nové funkce. První rok zdarma, potom za směšnou částku. Podobně jsou na tom i jiní klienti.

   To by mě zajímalo, co BBM nabídne tak skvělého, že si věří v úspěch.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).