Domů » Články » BlackBerry KEYone: první dojmy z MWC 2017 (videopohled)

BlackBerry KEYone: první dojmy z MWC 2017 (videopohled)

Na letošním MWC 2017 nechybí ani společnost BlackBerry, která zde prezentuje svůj nový model KEYone. Novinka ctí zažité standardy značky a sází na klasickou koncepci kombinující dotykový displej a čtyřřádkovou hardwarovou klávesnici. KEYone je vůbec prvním smartphonem BlackBerry, který byl vyroben společností TCL na zakázku; předchozí dva DTEKy byly pouze přebrandované a lehce upravené smartphony Alcatel a TCL.

BlackBerry KEYone: první dojmy z MWC 2017

Displej má kvůli klávesnici úhlopříčku pouze 4,5″, poměr stran 3:2 a rozlišení 1 620 × 1 080 pixelů. Jedná se o IPS panel krytý sklem Gorilla Glass s 2,5D efektem na delších stranách. Srdcem smartphonu se stal Snapdragon 625, který doplňuje 3GB operační paměť. O dobíjení se stará USB-C port, který se nachází na spodní straně zařízení společně s hlasitým reproduktorem. Nechybí ani sluchátkový jack, který je pro změnu na horní straně zařízení.

BlackBerry KEYone působí v záplavě dotykových placek neskutečně svěžím dojmem. Daní za skvěle zpracovanou konstrukci a akumulátor s kapacitou 3500 mAh je bohužel vyšší hmotnost, která se zastavila na hodnotě 180 gramů. Mezi nejzajímavější prvky výbavy patří 12Mpx fotoaparát, snímač otisků ukrytý v mezerníku a špičkový displej s úhlopříčkou 4,5“ a rozlišením 1080 x 1620 pixelů.

BlackBerry KEYone oficiálně: hardwarové klávesnice ještě nevymřely

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

3 komentářů

  1. To nie je mobil od BB. Je to mobil od cinskej TCL na ktory si zaplatili logo plus nejake BB aplikacie.

    • To víme a vůbec to ničemu nevadí, návrh, vzhled, jaký bude hw a dohled na kvalitou má pod palcem BB.

    • Pokud bychom to brali optikou, že „toto není BlackBerry, ale TCL“ Tak úplně stejně IPhone není Apple, ale Foxconn

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).