Domů » Bleskovky » BlackBerry Hub je dostupný pro všechny smartphony s Androidem 6.0. Co všechno umí?

BlackBerry Hub je dostupný pro všechny smartphony s Androidem 6.0. Co všechno umí?

Společnost BlackBerry pokračuje ve svém přerodu z výrobce smartphonů na softwarovou společnost. Její poslední smartphone DTEK50 vyrábí čínská skupina TCL (která vyrábí i např. telefony Alcatel) a BlackBerry se stará pouze o část softwaru, zejména v oblasti bezpečnosti.

neon

Nedílnou součástí ostružinových telefonů je BlackBerry Hub, který v sobě sdružuje veškerou komunikaci, ať už z emailových účtů, sociálních sítí, či prostě z telefonní části (protokol hovorů, SMS). Hub patřil k jedné ze stěžejních funkcí systému BlackBerry OS a kanadský výrobce jej přetransformoval i do podoby pro systém Android, který pohání poslední ostružinové telefony. BlackBerry si naštěstí svůj Hub nechce nechat pouze pro sebe a uvolňuje jej i na další telefony s Androidem.

blackberry

BlackBerry hodlá Hub poskytovat jako službu, kterou v prvním měsíci nabídne zdarma, poté ji však „vyzdobí“ reklamami, které bude možné odstranit za měsíční poplatek 99 centů (asi 25 korun). Součástí balíčku nazvaného Hub+ je samotný Hub, BlackBerry kalendář a aplikace Password Keeper.

Aplikace si po prvním spuštění vyžádá přístup k mnoha položkám v telefonu, poté do sebe „nasaje“ veškeré účty, které v telefonu používáte – email, Facebook, Twitter, WhatsApp, SMS, hovory apod. Veškeré novinky z těchto účtů se seřazují chronologicky, přičemž každému z nich lze pro přehlednost zvolit různé barvy. Hub funguje jako samostatný emailový klient, veškeré další komunikace však pouze přesměrovává do aplikací jednotlivých služeb.

Pokud si chcete BlackBerry Hub vyzkoušet, můžete si jej stáhnout z následujícího odkazu. Podporovány jsou pouze telefony s Androidem 6.0 a vyšším, BlackBerry se však aktuálně snaží svoji aplikaci upravit i pro Android 5.0 Lollipop.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. hezo (neregistrovaný)

  Ahoj,
  neprišiel som stále nato, ako vypnúť Gmail appku. Pretože ak príde email, zobrazuje sa aj v BB Hub klientovi a tiež v Gmail appke … Dá sa to ? Ďakujem

  • Xaver Jandura

   Ahoj,
   co vypnout synchronizaci e-mailů v účtu Google? Nastavení > Účty a synchronizace …

  • hezo (neregistrovaný)

   super, ďakujem, moja nepozornosť :D

 2. Ziky (neregistrovaný)

  Když zajdete na blackberryczech.cz -> forum, tak je tam návod, jak dostat do Androida všechny fíčury od BB i pro Lolipop. Mám je prakticky všechny, poté co jsem byl donucen přejít na Androida z BB OS10.
  Nicméně ten „požitek“ při používání BB aplikací na androidu je diametrálně jiný (horší) než v BB OS10. Bohužel.

  • Jsou to dva rozdílné ekosystémy, mě osobně dost mrzí zánik BB OS. Měl jsem v plánu jej vyzkoušet….Tak alespoň můžu takhle zkoušet jejich aplikace……

  • Lenor (neregistrovaný)

   Leap ještě u O2 seženete, ten telefon funguje stále skvěle, má dobrou výdrž baterie, luxusní vzhled, skvělý příjem signálu a i s těma aplikacema se dá pracovat

  • Problém je v budoucí podpoře…..nevím nakolik RIM své děti odřízne.

  • Lenor (neregistrovaný)

   Ty technologie využívají i jeho Android telefony, tak to tak horké nebude. Spíš aby se Android aplikace nějak výrazně nezměnily a nepřestaly fungovat

 3. Marťa (neregistrovaný)

  Mně to na můj P8 lite nejde, i když mám Android 6.0

 4. Lenor (neregistrovaný)

  Nejde v tom messanger :(

 5. Nechapem vyznam ked jedine co interne vie pracovat priamo v BB ube je email.
  Ostatne – SMS / skype a pod – otvara aj tak danú aplikaciu cim pre mna uplne postrada zmysel.
  To mi naozaj jednoduchsie pride otvorit appku toho co chcem rovno (ak idem „tvorit“), resp. kliknut na notifikaciu danej appky ak idem odpovedať…

  • Peter (neregistrovaný)

   Skús raz hľadať správu o ktorej vieš, že prišla, ale už nevieš cez čo. Miesto prepínania medzi aplikáciami si to vyhľadám rýchlo priamo v HUBe. HUB má zmysel aj v tom, že pokiaľ mi chodí veľa správ z rôznych komunikátorov, ktoré si neprečítam ihneď, tak potom, keď na to mám čas si tieto správy spúšťam priamo z HUBu a po prečítaní ma po stlačení tlačidla „späť“ vráti naspäť do HUBu. Výborná vlastnosť je odloženie prečítania správy. Odložiť sa dá časovo a aj po príchode na určité miesto. V tom prípade budú takto odložené správy po otvorení HUBu zobrazení v zozname správ ako prvé. HUB ako e-mailový klient je veľmi dobrý.

  • Goldfinger (neregistrovaný)

   Tímto způsobem mi to funguje na BB OS10, ale zkoušel jsem to i na Samsungu S5 a tam to nešlo. Tedy, abych byl přesnější nezobrazovalo se mi upozornění u ikony Hub, ale právě jen u té aplikace na kterou mi zpráva dorazila (např. u ikony whatsapp mi svítil počet nových zpráv, ale ikona BB hubu nereagovala). A vlastně ani o nové zprávě BBM jsem nebyl u ikony informován, přičemž sms, whatsapp, mail i hovory vždy zobrazovaly, že mám novou zprávu či zmeškaný hovor. Po otevření BB hubu v seznamu nové zprávy a hovory byly…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).