Domů » Bleskovky » BlackBerry Hub je dostupný pro všechny smartphony s Androidem 6.0. Co všechno umí?

BlackBerry Hub je dostupný pro všechny smartphony s Androidem 6.0. Co všechno umí?

Společnost BlackBerry pokračuje ve svém přerodu z výrobce smartphonů na softwarovou společnost. Její poslední smartphone DTEK50 vyrábí čínská skupina TCL (která vyrábí i např. telefony Alcatel) a BlackBerry se stará pouze o část softwaru, zejména v oblasti bezpečnosti.

neon

Nedílnou součástí ostružinových telefonů je BlackBerry Hub, který v sobě sdružuje veškerou komunikaci, ať už z emailových účtů, sociálních sítí, či prostě z telefonní části (protokol hovorů, SMS). Hub patřil k jedné ze stěžejních funkcí systému BlackBerry OS a kanadský výrobce jej přetransformoval i do podoby pro systém Android, který pohání poslední ostružinové telefony. BlackBerry si naštěstí svůj Hub nechce nechat pouze pro sebe a uvolňuje jej i na další telefony s Androidem.

blackberry

BlackBerry hodlá Hub poskytovat jako službu, kterou v prvním měsíci nabídne zdarma, poté ji však „vyzdobí“ reklamami, které bude možné odstranit za měsíční poplatek 99 centů (asi 25 korun). Součástí balíčku nazvaného Hub+ je samotný Hub, BlackBerry kalendář a aplikace Password Keeper.

Aplikace si po prvním spuštění vyžádá přístup k mnoha položkám v telefonu, poté do sebe „nasaje“ veškeré účty, které v telefonu používáte – email, Facebook, Twitter, WhatsApp, SMS, hovory apod. Veškeré novinky z těchto účtů se seřazují chronologicky, přičemž každému z nich lze pro přehlednost zvolit různé barvy. Hub funguje jako samostatný emailový klient, veškeré další komunikace však pouze přesměrovává do aplikací jednotlivých služeb.

Pokud si chcete BlackBerry Hub vyzkoušet, můžete si jej stáhnout z následujícího odkazu. Podporovány jsou pouze telefony s Androidem 6.0 a vyšším, BlackBerry se však aktuálně snaží svoji aplikaci upravit i pro Android 5.0 Lollipop.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
13 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments