Domů » Bleskovky » Bill Gates přechází na Android. Co za tím stojí?

Bill Gates přechází na Android. Co za tím stojí?

Platforma Windows 10 Mobile se již nyní nachází v téměř posmrtném stádiu a celou situaci si konečně začínají uvědomovat i hlavní tváře Microsoftu. K těm se nyní přidal i samotný Bill Gates, bývalý CEO a asi nejznámější osobnost redmondské společnosti. Ten totiž nedávno své zařízení s mobilními Windows 10 vyměnil za dosud neznámé zařízení s Androidem.

O současné situaci se Gates rozpovídal v interview s Chrisem Wallacem. Hlavním tématem zde byla především nadační činnost, které se manželé Gatesovi věnují, padla zde ale také témata jako Steve Jobs a nové iPhony. K těm se Gates příliš nerozpovídal, zmínil však, že aktuálně využívá zařízení se systémem Android a velkou spoustu softwaru přímo od Microsoftu.

Na internetu se již začalo spekulovat, které zařízení asi Gates nakonec zvolil. Jako nejpravděpodobnější varianta se nabízí společnost Samsung a její modely rodiny Galaxy S7/S8. Byly to právě modely Galaxy S8, které dostaly i svou speciální „microsoftí“ edici, která se od té klasické liší především předinstalovanými aplikacemi. Celé interview můžete shlédnout níže.

Exclusive: Bill Gates on efforts to fight global poverty

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
48 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments