Domů » Bleskovky » Bezdrátové nabíjení na dálku umí i Oppo. Technologii demonstruje na rolovacím smartphonu

Bezdrátové nabíjení na dálku umí i Oppo. Technologii demonstruje na rolovacím smartphonu

Společnost Oppo patří mezi největší výrobce smartphonů na světě. Svoji pozici si firma nevybudovala kopírováním nápadů jiných, ale i díky silnému vývojovému oddělení, které chrlí velmi zajímavé technologie, zejména v oblasti fotoaparátů a rychlého nabíjení. V druhé jmenované kategorii je Oppo velmi silným hráčem, a to jak u kabelového, tak i bezdrátového nabíjení. Firma dokonce koketuje i s bezdrátovým nabíjením na dálku.

Oppo zvládne nabíjet bezdrátově na delší vzdálenosti

S bezdrátovým nabíjením na dálku se v poslední době roztrhl pytel, svoje koncepty již ukázaly společnosti Xiaomi a Motorola. Zatímco technologie Mi Air Charge od Xiaomi vyžaduje obří nabíjecí stanici a funguje v rámci celé místnosti, nabíječka od Motoroly je menší, ale umí nabíjet pouze v úzkém pruhu na menší vzdálenost.

Jak je velká nabíječka od Oppo, prozatím nevíme; ve videu vidíme pouze rozměrnou nabíjecí plochu, avšak velikost celého řešení je zatím záhadou. Stejně tak neznáme dosah, Oppo ukazuje, že nabíjení rolovacího smartphonu Oppo X 2021 je možné přímo nad podložkou, a to i s mírnými náklony, ovšem s delší vzdáleností patrně počítat nemůžeme. Oppo využívá technologii magnetické rezonance, maximální možný dobíjecí výkon činí 7,5 W.

oppo 2

V těchto dnech začíná veletrh MWC v Šanghaji, je tedy možné, že se o bezdrátovém nabíjení Oppo na dálku dozvíme více informací.

Nabíjení Oppo VOOC v automobilech a dalších zařízeních

O tom, že Oppo není v nabíjení malým hráčem, svědčí i právě oznámená spolupráce s několika firmami, které technologii VOOC integrují do vlastních produktů. Jedná se o výrobce příslušenství Anker, výrobce čipů NXP Semiconductor a v neposlední řadě firma FAW-Volkswagen, která bude rychlonabíjení VOOC dodávat v automobilech prodávaných v Číně.

Oppo bude pod hlavičkou projektu „Flash Initiative“ poskytovat licence na své patentované technologie třetím stranám, přičemž všechny výrobky s VOOC budou certifikovány a bude garantována jejich bezpečnost.

Zatím není jasné, zda se k Flash Initiative připojí i konkurenční výrobci smartphonů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).