Domů » Bleskovky » I Motorola umí nabíjet smartphony na dálku. Používá k tomu upravenou technologii Qi

I Motorola umí nabíjet smartphony na dálku. Používá k tomu upravenou technologii Qi

Společnost Xiaomi na konci týdne překvapila novou technologií, která umí dobíjet smartphony a drobná zařízení na delší vzdálenost. Využívá k tomu speciální nabíjecí stanici o velikosti konferenčního stolku, která je schopná nabíjet přístroje vybavené speciálními anténami. S nabíjením na dálku koketuje i značka Motorola (patřící čínskému Lenovu), ta však u svého prototypu využívá konvenčnější technologie.

motorola

Motorola je schopná nabíjet bezdrátově na dálku současné telefony

Nabíječka od Motoroly nazvaná Hyper One je výrazně drobnější než „konkurence“ od Xiaomi, její schopnosti jsou však omezenější. Umí nabíjet více zařízení, avšak pouze v úzkém pruhu do vzdálenosti až 1 metru. Je nutný přímý dohled na záda zařízení; z tohoto důvodu výrobce demonstruje tuto technologii na telefonech Motorola Edge umístěných ve stojánku. Jakákoliv překážka v cestě nabíjení přeruší, stejně tak není možné telefon nabíjet a zároveň s ním manipulovat. To ovšem značně snižuje možnosti použití, které se příliš neliší od ukládání telefonu na podložku.

Stejně jako u Xiaomi, i v případě Motoroly se jedná pouze o technologické demo, které zatím není připravené do běžného prodeje.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Je to pěkný, ale pochybuju o to, že to není zdraví škodlivý. Toto doma nechci….. to radši magsafe od applu a zbavit se konektorů (nebo něco podobného od jiného výrobce, abych nebyl za Apple ovci)

    • k čemu magsave se všemi jeho nevýhodami a problémy, když existují velké nabíjecí podložky které se buď sami vycentrují nebo je jedno kam na ně telefon položíte a spustí jen zóna která detekuje telefon?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).