Domů » Recenze » Bezdrátová nabíječka Huawei CP60: recenze

Bezdrátová nabíječka Huawei CP60: recenze

Bezdrátová nabíječka Huawei CP60 recenze

Společnost Huawei před nedávnem na český trh uvedla výkonnou 15W bezdrátovou nabíječku s označením CP60. Ta na stole díky kruhovému půdorysu a bílé barvě působí poměrně nenápadným dojmem. Na kompaktnosti ji přidávají i celkové rozměry – v průměru má jen 84 milimetrů, tloušťka je lehce přes 14 milimetrů a celková hmotnost je jen 78 gramů.

Huawei CP60: výkonná 15W bezdrátová nabíječka

Huawei CP60 podporuje až 15W bezdrátové nabíjení standardu Qi. Dobíjet ale umí i na 10W, 7,5W a 5W. Já jsem dobíjení testoval se smartphonem Huawei Mate 20 Pro (recenze), který podporuje 15W bezdrátové dobíjení. Z nuly na sto se 4200mAh akumulátor dobije za necelé 2 hodiny (průměrem tří testů jsem se dostal na hodnotu 1 hodina a 57 minut). Už během první hodiny se Mate 20 Pro dobije na zhruba 60 % kapacity, za 90 minut je to 85 procent.

Přidáme ještě jedno srovnání – když byste Huawei Mate 20 Pro nabíjeli na 15W bezdrátové nabíječce (12V/1.25A), za 30 minut se dostanete na zhruba třicet procent kapacity, s 10W nabíječkou to bude na 23 % a s 7,5W jen na 16 % kapacity baterie.

Bezdrátová nabíječka Huawei CP60 recenze

Rychlejší 15W nabíjení můžete využívat například se Samsungem Galaxy Note 9 (recenze) nebo Galaxy S9/S9+. Úsměvné je, že Samsung na českém trhu nabízí vlastní bezdrátovou nabíječku, avšak s maximálním výkonem 10W, s Huawei CP60 tedy vlajkové modely Samsungu paradoxně dobijete o něco rychleji.

V balení kromě dobíjecí podložky najdete adaptér a 1,5m USB kabel
V balení kromě dobíjecí podložky najdete adaptér a 1,5m USB kabel

Už teď je jisté, že chystané Samsungy řady Galaxy S10 budou podporovat 15W bezdrátové nabíječky. iPhone Xs, Xs Max a Xr (recenze) z roku 2018 podporují 10W bezdrátové dobíjení, starší iPhony (od modelu 8) zvládají 5, respektive 7,5W.

Huawei CP60: konstrukce a zpracování

Kruhová bezdrátová nabíječka Huawei CP60 na stole působí velmi decentně. Do bílé kruhové podložky vede USB-C kabel ve stejné barvě (délka je dostatečná – 1,5 metru). Horní plocha je potažena silikonem, takže telefon při přiložení drží a nemá tendenci se samovolně posouvat. Drobným nešvarem je fakt, že usazený prach ze silikonu nejde tak snadno odstranit.

Ve spodní části se nachází dioda, která signalizuje nabíjení. Je škoda, že ji výrobce neumístil na nějaké lépe viditelné místo, nicméně vzhledem k celkové miniaturní velikosti nabíječky tady muselo dojít ke kompromisu.

Bezdrátová nabíječka Huawei CP60 recenze
S nabíječkou dobijete všechny smartphony podporující bezdrátové nabíjení Qi

Nabíječka je samozřejmě vybavena několika typy ochran (teplota, podpětí/přepětí & nadproudová ochrana). Nechybí ani detekce cizích předmětů, kdy automaticky dojde k deaktivaci elektromagnetické indukce (typicky například klíče, které by bez této ochrany mohly způsobit přehřátí).

Bezdrátová nabíječka Huawei CP60 recenze
Nemusíte se bát – pokud na nabíječku omylem položíte jiný (kovový) předmět, automaticky se deaktivuje

V případě, že telefon nosíte v pouzdře, nemusíte se obávat, že byste bezdrátové dobíjení nemohli využívat. Nabíječka zvládne dodat energii i přes 5 milimetrů tlusté pouzdro (nesmí v něm ale být obsaženy žádné kovové prvky).

aBezdrátová nabíječka Huawei CP60 recenze
Při nabíjení je nutné dbát na to, abyste telefon umístili přesně na střed nabíječky

Věnujte pozornost umístění telefonu

Při pokládání smartphonu na nabíjecí plochu je potřeba dávat pozor, abyste jej umístili správně. Občas se mi stalo, že integrovaná dobíjecí cívka nebyla ve správné pozici vůči telefonu. Ten ale stačí umístit přesně na střed a je po problému. Tohle je zkrátka daň za kompaktnější rozměry, ale není to nic hrozného.

Doporučená koncová cena bezdrátové nabíječky Huawei CP60 byla stanovena na 1 599 Kč včetně DPH. Pokud nutně nevyžadujete 15W nabíjení, najdete na trhu i levnější nabíječky, nicméně si troufám tvrdit, že pro majitele vlajkového modelu Mate 20 Pro je tohle příslušenství skoro nutnost, zvláště pokud holdujete bezdrátovému nabíjení. Dobít 4200mAh baterii za dvě hodiny je prostě skvělý údaj a není tomu tak dlouho, co se podobnou výrobci chlubili u klasických drátových nabíječek. Doba ale pokročila a rychlé 15W bezdrátové nabíjení zkrátka dává smysl.

Huawei CP60

8.9

Design a zpracování

9.2/10

Komfort nabíjení

8.5/10

Klady (+)

 • elegantní design
 • podpora rychlého 15W nabíjení
 • dobrý poměr cena/výkon

Zápory (–)

 • plocha nabíječky by mohla být větší

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

7 komentářů

 1. Ve spodní části se nachází dioda, která signalizuje nabíjení. Je škoda, že ji výrobce neumístil na nějaké lépe viditelné místo – právě naopak. Je dobře, že je dioda na tomto místě, není to pak tak rušivé, což je při nabíjení na nočním stolku docela dobře. Zároveň je je ale vidět, záleží jak si ji člověk natočí.

 2. Používám na note 9 rychlonabíječku od Samsungu , ta stojí cca 1000 Kč , note nabije cca o 20 minut pomaleji . Myslím že Huawei přestřelil cenu

  • Když řeknu A, řeknu i B… Ta tvá rychonabíječka při uvedení na trh stála 1499 Kč (o 100 Kč méně) a v té ceně ta nabíječka měla pouze 10W a ne 15W jako tato. Huawei ji má jako novinku a za pár měsíců taky bude ve slevě třeba za 999 Kč jako ta tvá od Samsungu – jen v té ceně nabídne lepší řešení – chápeme?

  • Byla představena s notem 9 , já jen píší že nabíjí skoro stejně rychle za levnější peníz

 3. Co to je za telefon s těmi divnými modrými čtverci? To je nějaký historický kousek z roku 1743?

 4. může ta nabíječka nabíjet i hodinky? Například samsung galaxy watch?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).