Domů » Bleskovky » Samsung dohání Huawei, Galaxy S10 bude podporovat 15W bezdrátové nabíječky

Samsung dohání Huawei, Galaxy S10 bude podporovat 15W bezdrátové nabíječky

Jihokorejský čebol Samsung zařazuje bezdrátové nabíjení do svých vlajkových lodí už nějaký ten pátek. Podle uniklé certifikace z amerického úřadu FCC se chystá její zlepšení, ve kterém prozatím kraluje konkurence z Číny v podobě Huawei. Nová bezdrátová nabíječka Samsung EP-P5200, která prošla certifikací, se chlubí vstupem 12V/2,1A.

Pro srovnání, současná bezdrátová nabíječka EP-N5100 disponuje vstupem 9V/1.67A a výstupem 9V/1A, s nabíjecí silou 9W a účinností zhruba 60 procent. U nové nabíječky by tak mělo dojít k razantnímu zvýšení rychlosti nabíjení, které se snad přiblíží rychlému nabíjení s pomocí kabelu, vzhledem k tomu, že specifikace nové bezdrátové a současné drátové nabíječky jsou totožné. Kvůli nižší účinnosti nicméně bezdrátové nabíječky nikdy nedosáhnou rychlosti kabelu.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

12 komentářů

 1. Nabíječky s aktivním chlazením, pro mobil. Kam jsme to dopracovali…

  • A kde to čteš?

   EP-NG930B teda větráček má, poprvé mě to docela zarazilo :D, ale je docela tichý…každopádně je aktivní jen při rychlonabíjení, které jsem na bezdrátu nechtěl (předpoklad byl, že mobil položím na nabíječku večer a nechám nabíjet co nejpomaleji).

  • To je ta uzasna doba bezdratova.

  • No ty s tvym bazorovym číňanem fakt nikam

  • Este nam mistni apple sasek s bazarovym androidom nezdelil, ze az apple da bezdrotovemu nabijaniu zmysel.

 2. Mal by mať aj reverzné bezdrôtové nabijanie ako Huawei Mate 20 Pro

 3. Dohání jen dohání jako vždy ale jejich drátové nabíjení má být 15W což je směšné.

 4. Dohání, ale nedožene. Honor je srazí do kolen. Jinak, malá baterie a velké proudy. To je super.

 5. Radakce opet ctu h*** Samsung nic nedohani , Samsung je prukopnik v bezdratovem dobijeni ne-li prvni pro masy a rozsiril oblibu ;) ono se lehce zapomina tak jako na Esential phone ze? A jeho rozsireni vyrezu pote zacli ostatni ala Apple :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).