Domů » Bleskovky » Beta verze iOS 12.2 odhaluje připravované jablečné produkty

Beta verze iOS 12.2 odhaluje připravované jablečné produkty

Apple v minulém týdnu vypustil do světa první beta verzi systému iOS 12.2, která přináší několik drobných změn kosmetického a funkčního rázu. Hlubší ponoření do kódu iOS 12.2 beta však dává nahlédnout pod pokličku toho, jaké hardwarové produkty pro nás Apple v letošním roce chystá.

Nové iPady a iPod Touch

Například byly odhaleny kódy hned čtyř konfigurací iPadů, dvě Wi-Fi verze a dvě varianty s LTE připojením. Ani jeden z těchto iPadů nemá disponovat TrueDepth kamerko s funkcí Face ID, takže se dá předpokládat, že se jedná o nástupce loňského základního iPadu a o spekulovaný nový iPad Mini.

Ve stejném řetězci byla také nalezena zmínka o novém iPodu touch, který rovněž nemá dostat Face ID, překvapivě však ani čtečku otisků prstů Touch ID. Co by mohlo naznačovat, že se Apple chystá udělat to stejné, co s iPhone SE, tedy umístit do starého těla nový hardware.

Apple letos oživí mrtvoly. Údajně se dočkáme nového iPadu Mini a iPodu Touch

Druhá generace AirPods

Poslední nalezená zmínka se týká druhé generace sluchátek AirPods, v kódu byly nalezeny řetězce týkající se funkce Hey Siri právě na zmíněných sluchátkách. Současná generace vyvolat Siri hlasem neumí, zvládá to pouze po fyzickém dotyku sluchátka.

Je pravděpodobné, že odhalené novinky Apple představí ještě v prvním pololetí letošního roku. Nová sluchátka by snad konečně mohlo doprovodit nové pouzdro s integrovaným bezdrátovým nabíjením, a hlavně nabíječka AirPower, což jsou produkty, které Apple představil před rokem a čtvrt a od té o nich doby mlčí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

20 komentářů

 1. Na 12.2 jim každej kašle, my potřebujem vylepšené funkce pro iPady.

 2. jablečný závin, cider, mošt… nebo co to připravují?

 3. Redakce co pořád máte s tím „jablečný“? Prostě je to od Applu. U Samsungu taky nepoužíváte, že je to „tříhvězdé“, nebo podobně přeloženou hloupost…

 4. To bude zase hromada zásadních chyb až do verze 13 a pak od znova.. O failech hardware ani nemluvě, začínají to dělat jak ty papírové foťáky na jedno použití. :-D

  • No u WM bych pomlčel i s tím, jak dlouho jim trvalo opravit mnohé jednoduché, ale velmi obtížné chyby.

  • Tray1: WM je a vždy byl mrtvý systém, který neměl budoucnost ani v době své největší „slávy“. O hromadě bugů nemluvě.

  • Kazdy system ma chyby, iOS posledni dobou vsak enormi a dosti zasadni. Reklamosystem hned jako druhy jakbysmet.

  • V cem ma iOS zasadni chyby? Mam k dispozici iPhone X a nikde nic. WM je a byl plny bugu a 0 uzivatelu.

  • Hoď si na imobile – 27 Most Common iOS 12/12.1 Problems and Potential Solutions

  • @htcjirka: prijede ofce lukass71 a rekne ze chyby ma jenom 0.01% ofci.

  • Ať je, tebe se to nijak netýká ;-)

  • Je to chyba, píše to přímo ten článek. Novinářina… ? A ty jim to baštíš… ?

  • Bastis? To co je za otazku. Niekto si dovoli napisat pravdu na tvoju modlu, tvojho boha, tvoju kralovnu a uz z neho robis naivku co basti novinarom to co napisu? Keby to napisali a ms tak to uz je ina pesnicka, co? To uz by nikto „nebastil“ to je uz jasny fakt.

  • Boha, nastuduj si roli „štěnice“. OMG, pátek daleko, ale už to tu začíná zase houstnout…:/

  • Btw Apple okamžitě ukončil dostupnost skupinových hovorů (na to článek myslím dokonce i zapomněl) a do několika dnů bude update, který se reálné dostane k uživatelům (Android mrk mrk).
   Nicméně ostuda to je.

  • Oprava chyby v aplikaci se dostane mezi uzivatele skrz Play Store, nemusi kvuli instalovat novou verzi OS ani restartovat telefon. Mrk mrk.

  • UNI: Hlavně to obkecat, že? :-)

 5. Ta stenice v FT je chyba a média to zase nafoukla… Penízky plynoucí z reklamy při čtení normál i ten bkbecek Jirka to čtením podporuje.
  Zajímalo by mě kdy vyjde senzační článek o tomto bzgu v iOS 12 na rádiu o tom taky nějaký odborník z živé. Cz tuším Karel Javůrek hovořil.
  Chyby má každý os i WM a ne málo jenže ten hnuo nema koule na to tohle uznat protože pro něj je mobilní win modla.

  Htcjirko
  Člověče neboli tě už ruka??? Ty se musíš u každého článku kritizujici Apple, musíš tak třikrát udělat viď? ? ? ?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).