Beta verze iOS 12.2 odhaluje připravované jablečné produkty

Apple v minulém týdnu vypustil do světa první beta verzi systému iOS 12.2, která přináší několik drobných změn kosmetického a funkčního rázu. Hlubší ponoření do kódu iOS 12.2 beta však dává nahlédnout pod pokličku toho, jaké hardwarové produkty pro nás Apple v letošním roce chystá.

Nové iPady a iPod Touch

Například byly odhaleny kódy hned čtyř konfigurací iPadů, dvě Wi-Fi verze a dvě varianty s LTE připojením. Ani jeden z těchto iPadů nemá disponovat TrueDepth kamerko s funkcí Face ID, takže se dá předpokládat, že se jedná o nástupce loňského základního iPadu a o spekulovaný nový iPad Mini.

Ve stejném řetězci byla také nalezena zmínka o novém iPodu touch, který rovněž nemá dostat Face ID, překvapivě však ani čtečku otisků prstů Touch ID. Co by mohlo naznačovat, že se Apple chystá udělat to stejné, co s iPhone SE, tedy umístit do starého těla nový hardware.

blankNepřehlédněte

Apple letos oživí mrtvoly. Údajně se dočkáme nového iPadu Mini a iPodu Touch

Druhá generace AirPods

Poslední nalezená zmínka se týká druhé generace sluchátek AirPods, v kódu byly nalezeny řetězce týkající se funkce Hey Siri právě na zmíněných sluchátkách. Současná generace vyvolat Siri hlasem neumí, zvládá to pouze po fyzickém dotyku sluchátka.

blank

Je pravděpodobné, že odhalené novinky Apple představí ještě v prvním pololetí letošního roku. Nová sluchátka by snad konečně mohlo doprovodit nové pouzdro s integrovaným bezdrátovým nabíjením, a hlavně nabíječka AirPower, což jsou produkty, které Apple představil před rokem a čtvrt a od té o nich doby mlčí.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku