Domů » Bleskovky » Beoplay E6: bezdrátová sportovní sluchátka se skvělým zvukem a prémiovou cenou

Beoplay E6: bezdrátová sportovní sluchátka se skvělým zvukem a prémiovou cenou

Dánská značka Bang & Olufsen představila nová bezdrátová sluchátka, která jsou určena především pro sportovce. Beoplay E6 jsou nástupci modelu H5, která jsme na SMARTmanii loni testovali a přicházejí s několika vylepšeními, nicméně pro stávající majitele „há-pětek“ zde příliš mnoho důvodů k upgradu nebude.

Beoplay E6 nabízejí opletený kabel propojující sluchátka. Jejich konstrukce je navržena tak, aby odolávala potu, vlhkosti i nástrahám během běžného používání. Stejně jako v případě Beoplay H5 jsou obě sluchátka vybavena magnety, kterými je lze k sobě spojit pro pohodlnější nošení, a navíc dojde k jejich vypnutí. Jen doufám, že oproti loňskému modelu jsou magnety silnější, u „há-pětek“ u sebe sluchátka příliš nedržela.

Nová generace sportovních sluchátek Beoplay E6
Nová generace sportovních sluchátek Beoplay E6
Activate. Beoplay E6 wireless earphones.

Nová nabíječka a výdrž okolo 5 hodin

Sluchátka nabízejí výdrž okolo pěti hodin na jedno nabití. Výrobce se v tiskové zprávě chlubil tím, že je možné je nabíjet a používat zároveň, nicméně zas tak horké to v praxi není. Starší Beoplay H5 nebylo možné při nabíjení používat, jelikož bylo nutné sluchátka vložit do speciálního kvádříku. U Beoplay E6 se používá plastová spona, do které sluchátka umístíte a pokud pak druhou stranu s USB konektorem připojíte třeba do powerbanky, můžete hudbu poslouchat prakticky kdykoliv (třeba při chůzi ve městě), ale těžko s powerbankou vyrazíte běhat.

Takhle vypadá nabíjecí spona pro Beoplay E6
Takhle vypadá nabíjecí spona pro Beoplay E6

Na kabelu dále najdete ovládací centrum se třemi hliníkovými tlačítky a mikrofonem. Tlačítka slouží nejen pro přepínání skladeb, ale také pro příjem hovorů. Výrobce upravil také samotné silikonové nástavce, které v balení najdete v několika velikostech.

Kromě černé budou k dispozici i v této krémové barvě
Kromě černé budou k dispozici i v této krémové barvě

Na českém trhu se Beoplay E6 budou prodávat v černé a krémové barvě; dostupné budou ještě v průběhu září, cena ale příliš nepotěší, jelikož si za ně výrobce naúčtuje 7 890 Kč včetně DPH (299 EUR na Slovensku). Uvedení nového modelu by ale mohlo snížit prodejní cenu loňských Beoplay H5, která se aktuálně prodávají za cenu mezi 5 a 6 tisíci.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments