Domů » Bleskovky » Batole při hraní zablokovalo iPad. Ten bude možné odemknout až v roce 2067

Batole při hraní zablokovalo iPad. Ten bude možné odemknout až v roce 2067

Když na svém zařízení s iOS zadáte nesprávný bezpečností kód, přístroj zůstane zamčený vždy o něco delší dobu. Když k tomu přidáte batole, jehož největší zábavou je neustálé sahání na displej, máte pravděpodobně zaděláno na průšvih. Tento hrůzný scénář se nyní stal realitou pro jistého Evana Osnose, kterému jeho tříleté dítko zablokovalo iPad na neuvěřitelných 25 536 442 minut.

Tablet půjde odemknout v roce 2067

Osnos se tedy do zařízení nedostane následujících 48 let. Své heslo bude moct zadat nejdříve v roce 2067, pokud si jej v té době ještě vůbec bude pamatovat. Jak zamykací systém vlastně funguje? Po šesti neúspěšných pokusech o zadání hesla se systém uzavře a další snažení na nějakou dobu znemožní. iOS totiž po šesti pokusech začne předpokládat, že se do zařízení snaží dostat například zloděj či hacker.

Locked iPad

Časová prodleva mezi jednotlivými pokusy se s každým dalším neúspěchem prodlužuje. Pokud se spletete desetkrát za sebou, přístroj automaticky vymaže veškerá uložená data. Tuto funkci však můžete v nastavení upravit.

Zablokované zařízení neznamená konečnou

Ani Evanova situace naštěstí není neřešitelná. S podobnými případy se společnost Apple v minulosti již několikrát setkala. Tablet stačí připojit k počítači a následně propojit s iTunes. Po provedení těchto jednoduchých kroků by se měl přístup do zařízení obnovit, a to včetně ztracených dat, která se nahrají ze zálohy. A právě proto se vyplatí data průběžně zálohovat, obzvláště, když máte doma věčně zvídavé batole.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

11 komentářů

 1. To je ale icovina ? proč na tak dlouho ?

  • Martine, vzhledem ke tvé podprůměrné inteligenci opravdu není nutné vyjadřovat se pod každým článkem, kterému nerozumíš. Dokonce to nemusíš dělat vůbec, je to dobrovolná aktivita.

 2. To je samozřejmě nesmysl a pokus o senzaci. Nějakou náhodou došlo k resetu času.

 3. Inu Apple ma vzdy neco navic..premiove zabezpeceni?

 4. Uni sa bol hrat v elektre? :)

 5. „následně propojit s iTunes. Po provedení těchto jednoduchých kroků“ LOL, dle jistě i nedávné diskuse je to pro mnohé nadmíru vysoká náročnost :DDD

 6. Redakce: Podle screenu jde o iOS 6 a nižší, jak to funguje na současném iOS?

 7. Je to nesmysl. Čas se skutečně zvětšuje, ale první blokování je cca na 1minutu, teprve po této minutě můžete zadat další pokus, když není správný, tak bude blokováno na více minut (nevím jaké je toto schéma, Apple produkty nevlastním) – řekněme na 2 minuty, potom na 5; 10; 20; 60 minut. Tzn. aby se dostali na takovéto číslo, museli by začít tak před 20 lety :-D.

 8. Zní to podivně… každopádně tyhle „hračky“ dětem do rukou nepatří a pokud zařízení některému z rodičů dítě zničí, vymaže pracovní data apod. tak DOBŘE MU TAK! Za blbost se platí… a v lepším případě penězma…

 9. Takže vlastně vůbec o nic nejde, protože místo 48 let čekání stačí gayPad připojit kabelem k počítači a přelíznout ze zálohy, což je na nějakých 10 minut i s vařením kafe a výměnou plínky tomu prckovi. Tak hlavně že byl důvod napsat titulek, adekvátní spíš armageddonu.

  • Jo ale takové zprávy a titulky většinu vydavatelů bez urážky právě nejvíc živí, taková je dneska doba.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).