Domů » Bleskovky » Batole při hraní zablokovalo iPad. Ten bude možné odemknout až v roce 2067

Batole při hraní zablokovalo iPad. Ten bude možné odemknout až v roce 2067

Když na svém zařízení s iOS zadáte nesprávný bezpečností kód, přístroj zůstane zamčený vždy o něco delší dobu. Když k tomu přidáte batole, jehož největší zábavou je neustálé sahání na displej, máte pravděpodobně zaděláno na průšvih. Tento hrůzný scénář se nyní stal realitou pro jistého Evana Osnose, kterému jeho tříleté dítko zablokovalo iPad na neuvěřitelných 25 536 442 minut.

Tablet půjde odemknout v roce 2067

Osnos se tedy do zařízení nedostane následujících 48 let. Své heslo bude moct zadat nejdříve v roce 2067, pokud si jej v té době ještě vůbec bude pamatovat. Jak zamykací systém vlastně funguje? Po šesti neúspěšných pokusech o zadání hesla se systém uzavře a další snažení na nějakou dobu znemožní. iOS totiž po šesti pokusech začne předpokládat, že se do zařízení snaží dostat například zloděj či hacker.

Locked iPad

Časová prodleva mezi jednotlivými pokusy se s každým dalším neúspěchem prodlužuje. Pokud se spletete desetkrát za sebou, přístroj automaticky vymaže veškerá uložená data. Tuto funkci však můžete v nastavení upravit.

Zablokované zařízení neznamená konečnou

Ani Evanova situace naštěstí není neřešitelná. S podobnými případy se společnost Apple v minulosti již několikrát setkala. Tablet stačí připojit k počítači a následně propojit s iTunes. Po provedení těchto jednoduchých kroků by se měl přístup do zařízení obnovit, a to včetně ztracených dat, která se nahrají ze zálohy. A právě proto se vyplatí data průběžně zálohovat, obzvláště, když máte doma věčně zvídavé batole.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments