Americký soud poslal za mříže prvního zloděje SIM karet. Odsedí si 10 let

Dvacetiletý univerzitní student Joel Ortiz si odsedí deset let ve vězení. Soud ho shledal vinným z krádeže více než pěti milionů amerických dolarů v kryptoměnách. Ortiz podvodně získal telefonní čísla více než čtyřiceti lidí. Jde vůbec o první případ, kdy soud poslal do vězení člověka za takzvané vyměňovaní SIM karet.

V praxi to znamená, že podvodníci přesvědčí operátora, aby přesunul veškeré služby na SIM kartu, nad kterou mají plnou kontrolu. Ve chvíli, kdy hacker převezme kontrolu nad telefonním číslem, získá přístup ke všem účtům, s nimiž je dané číslo spárované.

Průlomový rozsudek v boji se zloději telefonních čísel?

„Podařilo se nám dosáhnout spravedlnosti. Zároveň doufáme, že jsme všem podobným podvodníkům poslali jasný vzkaz,“ vzkázal agent, který se podílel na vyšetřování. Ortiz není zdaleka jediným zatčeným hackerem v souvislosti s krádeží telefonních čísel, jako prvního se ho však povedlo úspěšně odsoudit.

Autor článku blank
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Kapitoly článku