Banka ruských oligarchů pod palbou: Anonymous získali 800 GB citlivých dat

max bender hacker bezpecnost unsplash

Hackerské hnutí Anonymous svou válku proti Ruské federaci myslí vážně a se svými útoky v dohledné době nehodlá přestat, což ostatně potvrdilo také skrze své oficiální kanály. Nyní si mohou hackeři připsat na svůj účet další úspěch – skupině Network Battalion 65′, která spolupracuje s Anonymous, se podařilo hacknout ruskou banku JSC Bank PSCB, kterou podle tvrzení této skupiny primárně využívají ruští oligarchové.

Network Battalion 65′ se podařilo získat nejen data o velikosti přibližně 800 GB, ale také smazat kompletně všechny zálohy. Skupina už na Twitteru prohlásila, že plánuje všechny tyto údaje postupně zveřejňovat. Dle tvrzení Network Battalion 65′ nebylo až tak obtížné k citlivým údajům ruské banky získat přístup – někteří zaměstnanci podle všeho nebyli příliš důslední v ochraně svých přihlašovacích údajů, které měli uložené v prohlížeči Chrome.

Pro hnutí Anonymous se jedná o další úspěšný útok na Ruskou federaci. Mezi jejich největší úspěchy patří například získání e-mailů ruských korporací, odhalení vojáků, kteří se údajně podíleli na masakru v Buči, smazání dat ruskému úřadu pro civilní letectví či hacknutí sociální sítě VKontaktě.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku