Domů » Bleskovky » Asus ZenFone 3: Skvěle vybavená střední třída zabalená do skla a kovu

Asus ZenFone 3: Skvěle vybavená střední třída zabalená do skla a kovu

Společnost Asus dnes v rámci veletrhu Computex představila své nové smartphony pro letošní rok. Základním smartphonem nové modelové řady pro letošní rok je ZenFone 3, nicméně výrobce představil mnohem výkonnější variantu ZenFone 3 DeLuxe (více informací). I tak má standardní model rozhodně co nabídnout.

asus-zenfone-3-lead

ZenFone 3 je zepředu i zezadu tvořen zaobleným 2,5D sklem Gorilla Glass 4, obvod pak tvoří kovový rámeček. Čelní stranu ze 77,3 procent vyplňuje 5,5″ AMOLED displej s Full HD rozlišením, přičemž rámečky po jeho stranách mají tloušťku 2,43 mm. Nad displejem se nachází čočka 8Mpx čelní kamerky se světelností f/2.0 a širokoúhlou 85° čočkou. Fotoaparát na zadní straně se pyšní rozlišením 16 Mpx, optickou stabilizací, laserovým autofokusem a světelností f/2.0, prostor pod ním patří čtečce otisků prstů.

Meet the ASUS ZenFone 3 | ASUS

Uvnitř ZenFone 3 tepe překvapivě osmijádrový procesor střední třídy Qualcomm Snapdragon 625 podpořený 3 nebo 4 GB operační paměti. Výkonnější hardware si pro letošní rok Asus schoval pro model Deluxe. Vnitřní úložiště činí 32 GB a je možné jeho rozšíření paměťovou kartou, bohužel za cenu „ucpání“ druhého slotu, který by jinak mohl být domovem pro sekundární SIM kartu.

Telefon si 3 000mAh baterií, nabíjení obstarává oboustranný konektor USB-C. Operačním systémem je Android 6.0 obalený do nadstavby Zen UI 3.0. ZenFone 3 půjde do prodeje ve zlaté, modré, černé a bílé barvě za cenu začínající na 249 USD (asi 6 100 korun bez DPH). Dostupnost prozatím potvrzenou nemáme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).