Cena:

Asus ZenFone 3 Deluxe: Elegantní kovové tělo a 158 tisíc bodů v AnTuTu

Společnost Asus dnes v rámci veletrhu Computex představila své nové smartphony pro letošní rok. Na vrcholu nabídky stojí smartphone ZenFone 3 DeLuxe, který nabízí snad vše, co si od vlajkové lodě můžeme přát – vybalancovaný design, prvotřídní výkon a papírově skvěle vypadající fotoaparát.

ZenFone 3 Dluxe front

Tělo ZenFonu 3 Deluxe je vyrobeno z kovu, při výrobě podle Asusu prošlo 240 procesy zpracování. Přestože je tělo kovové, nenarušují jej na zádech žádné plastové linky, Asusu se podařilo veškeré antény uschovat. Díky zaobleným hranám působí ZenFone 3 Deluxe nesmírně tence – rámeček má šířku pouze 4,2 mm; postranní rámečky displeje pouze 1,3 mm. Díky tomu tvoří displej 79 procent čelní strany. Je vyroben technologií AMOLED a nabídne Full HD rozlišení na úhlopříčce 5,7″. Mezi jeho vlastnosti patří i podpora funkce Always On.

Meet the ASUS ZenFone 3 Deluxe | ASUS

Pod displejem se nachází trojice senzorických kláves, nad displejem se ubytovala čočka přední 8Mpx kamerky. Zadní fotoaparát s čipem od Sony tvoří až 23Mpx snímky, až 92Mpx panoramata a natáčí 4K video. Je vybaven optickou 4osou stabilizací, laserovým autofokusem v kombinaci s fázovou detekcí a jeho čočku tvořenou šesti optickými členy kryje safírové sklíčko. Pod fotoaparátem se nachází čtečka otisků prstů.

ZenFone 3 Deluxe Glacier Silver - Front

 

Vnitřní hardwarovou výbavou se ZenFone 3 Deluxe řadí do naprosté špičky. Díky kombinaci čipsetu Qualcomm Snapdragon 820 a 6 GB RAM si v benchmarku AnTuTu vysloužil téměř 160 tisíc bodů. Vnitřní UFS 2.0 úložiště nabídne kapacitu 64 nebo 128 GB prostoru. Vnitřní paměť lze ještě rozšířit paměťovou kartou, v případě jejího využití však přijdete o funkci dual SIM. Ve výbavě pochopitelně nechybí podpora sítí LTE, přítomnost NFC čipu však výrobce ve specifikacích neuvádí.

ZenFone 3 Deluxe si bere energii z 3 000mAh baterie, nabíjení probíhá skrze nový oboustranný USB-C onektor. Podporována je technologie rychlého nabíjení Quick Charge 3.0. Operačním systémem je Android 6.0 Marshmallow zabalený do nadstavby ZenUI 3.0, jejíž novinkou je například lepší optimalizace či paralaxní tapety.

ZenFone 3 Deluxe-3 colors

Asus ZenFone 3 Deluxe půjde do prodeje v šedé, stříbrné a zlaté barvy, cena bude začínat na 499 dolarech (asi 12 200 korun bez DPH). Dostupnost zatím potvrzenou nemáme.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.