Asus představil ZenFone 5 Lite, láká na čtyři fotoaparáty

Začátkem června začala tchajwanská společnost Asus prodávat v České republice svůj nejnovější počin s názvem ZenFone 5 Lite. Ten se snaží zákazníky zaujmout čtyřmi fotoaparáty z dílny Sony. Přední dvojice disponuje rozlišením 20 MPx a širokoúhlým objektivem se záběrem 120°, zadní dvojice se chlubí stejným záběrem a rozlišením 16 MPx. Všechny fotoapatáty navíc nejsou na sobě závislé, takže si uživatel může vybrat, který zrovna použije pro zachycení snímku.

Ani další výbava neurazí – velikost displeje se zastavila na 6″ s rozlišením fullHD+, o procesor se postaral Qualcomm, který dodal svůj Snapdragon 630, jež ještě doplňují 4 GB paměti RAM, 64 GB vnitřní paměti nebo 3 300mAh baterie. ZenFone 5 Lite se nezalekne ani plateb přes NFC, odemykání skrze otisk prstu nebo rozšiřitelné paměti až na 2 TB. Rovněž potěší podpora LTE pro obě SIM karty. Co trochu zamrzí, je starší microUSB konektor a Android ve verzi 7.0, byť je přislíbena aktualizace na Oreo. V České republice je k dostání v černé a bílée barvě za cenu 8 499 Kč.

Recenze Asus Zenfone 5: velkolepý návrat s umělou inteligencí

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Jeden komentář

  1. Nebo odrazuje? ????

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *