Domů » Bleskovky » Asus představil ZenFone 5 Lite, láká na čtyři fotoaparáty

Asus představil ZenFone 5 Lite, láká na čtyři fotoaparáty

Začátkem června začala tchajwanská společnost Asus prodávat v České republice svůj nejnovější počin s názvem ZenFone 5 Lite. Ten se snaží zákazníky zaujmout čtyřmi fotoaparáty z dílny Sony. Přední dvojice disponuje rozlišením 20 MPx a širokoúhlým objektivem se záběrem 120°, zadní dvojice se chlubí stejným záběrem a rozlišením 16 MPx. Všechny fotoapatáty navíc nejsou na sobě závislé, takže si uživatel může vybrat, který zrovna použije pro zachycení snímku.

Ani další výbava neurazí – velikost displeje se zastavila na 6″ s rozlišením fullHD+, o procesor se postaral Qualcomm, který dodal svůj Snapdragon 630, jež ještě doplňují 4 GB paměti RAM, 64 GB vnitřní paměti nebo 3 300mAh baterie. ZenFone 5 Lite se nezalekne ani plateb přes NFC, odemykání skrze otisk prstu nebo rozšiřitelné paměti až na 2 TB. Rovněž potěší podpora LTE pro obě SIM karty. Co trochu zamrzí, je starší microUSB konektor a Android ve verzi 7.0, byť je přislíbena aktualizace na Oreo. V České republice je k dostání v černé a bílée barvě za cenu 8 499 Kč.

Recenze Asus ZenFone 5: velkolepý návrat s umělou inteligencí

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
uni
Uživatel
uni

Nebo odrazuje? ????