Domů » Bleskovky » Apple znepokojuje Wall Street. Analytici netuší, jaké mají očekávat prodeje iPhonů

Apple znepokojuje Wall Street. Analytici netuší, jaké mají očekávat prodeje iPhonů

Na Wall Street zavládla panika. 1. května oznámí Apple své finanční výsledky a analytici nevědí, jaká čísla mají očekávat. Důležité budou především prodeje iPhonů, a u nich se v odhady poměrně výrazně liší. V minulém čtvrtletí Apple prodal 77,3 milionů telefonů, což bylo méně než očekávaných 80,2 milionů, přesto zvýšená průměrná cena jednoho prodaného kusu přinesla uspokojení. Zisk z prodaných telefonů totiž ovlivnil prémiový iPhone X.

iPhone X je mrtev, tvrdí analytik. Během roku bude vystřídán novými modely

Ten je však nyní jablkem sváru. Podle analytiků z CIRP měl iPhone X v minulém kvartálu mezi všemi prodanými jablečnými telefony podíl 20 procent, nyní je však očekáván pokles na 16 procent. Nejprodávanějšími modely mají být iPhone 8 s 23 %, a iPhone 8 Plus s 21 %. Průměrná cena jednoho prodaného iPhonu tak zřejmě klesne, a s největší pravděpodobností meziročně klesne i počet prodaných kusů – Banka JP Morgan nedávno snížila svůj odhad ze 40,5 na 34 milionů kusů, analytik Toni Sacconaghi z 41 na 38,8 milionů, Wall Street celkově očekává 43 milionů. Loni to přitom bylo 50,8 milionů.

Cena akcií Apple v posledních dnech klesá, v minulých pěti dnech spadla ze 175 na 162 USD za akcii, nyní se drží okolo 165 dolarů. Jsme zvědaví, jaké výsledky Apple v pondělí oznámí, uspokojit analytiky z Wall Street nebude snadné.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. To jsou ale amateri. Vsechny zdejsi ovce vedi ze budou rekordni.

 2. Nic z toho není pravda. Apple se stal obětí kampaně, všechno je to smyšlené, účelové a na objednávku.

 3. Marek Studnicka

  Ano,jistě.Jakmile si někdo vůbec dovolí kritizovat Apple,tak je to smyšlenost,podvod apod.Hlavně že Apple má právo kritizovat ostatní i někdy nevybíravým způsobem?A tento článek je taky lež a smyšlenost proti Božskému Applu?Někteří by asi měli jít na léčení,protože jen IOvce mají své klapky přes oči a kdo kritizuje Apple je zločinec a ničwmu nerozumí,tak tot vše

  • Si zabil :D

  • Nevím jak vy, ale já žádné iOvce ječet nevidím.Divné je, že takové spory čím dál tím častěji vyvolávají jako první zamindrákovaní androiďáci, kteří si za každou cenu chtějí rýpnout….a pak kdo tu má problém :0

  • Byl zabit :D

  • M Breha: A pak je tu uni, kategorie sama pro sebe, který z pozice zamindrákovaného androiďáka bojuje za Apple. :D

 4. Nevím jak vy, ale já žádné iOvce ječet nevidím.Divné je, že takové spory čím dál tím častěji vyvolávají jako první zamindrákovaní androiďáci, kteří si za každou cenu chtějí rýpnout….a pak kdo tu má problém :0

 5. Chápete někdo proč se znepokojují? Vždyť se mají zeptat uniho, ten to ví všechno nejlíp

 6. uni je kapitola sama o sobe. On si vazne zije v predstave ze ma iphone a ne TCL :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).