Domů » Bleskovky » Apple znepokojuje Wall Street. Analytici netuší, jaké mají očekávat prodeje iPhonů

Apple znepokojuje Wall Street. Analytici netuší, jaké mají očekávat prodeje iPhonů

Na Wall Street zavládla panika. 1. května oznámí Apple své finanční výsledky a analytici nevědí, jaká čísla mají očekávat. Důležité budou především prodeje iPhonů, a u nich se v odhady poměrně výrazně liší. V minulém čtvrtletí Apple prodal 77,3 milionů telefonů, což bylo méně než očekávaných 80,2 milionů, přesto zvýšená průměrná cena jednoho prodaného kusu přinesla uspokojení. Zisk z prodaných telefonů totiž ovlivnil prémiový iPhone X.

iPhone X je mrtev, tvrdí analytik. Během roku bude vystřídán novými modely

Ten je však nyní jablkem sváru. Podle analytiků z CIRP měl iPhone X v minulém kvartálu mezi všemi prodanými jablečnými telefony podíl 20 procent, nyní je však očekáván pokles na 16 procent. Nejprodávanějšími modely mají být iPhone 8 s 23 %, a iPhone 8 Plus s 21 %. Průměrná cena jednoho prodaného iPhonu tak zřejmě klesne, a s největší pravděpodobností meziročně klesne i počet prodaných kusů – Banka JP Morgan nedávno snížila svůj odhad ze 40,5 na 34 milionů kusů, analytik Toni Sacconaghi z 41 na 38,8 milionů, Wall Street celkově očekává 43 milionů. Loni to přitom bylo 50,8 milionů.

Cena akcií Apple v posledních dnech klesá, v minulých pěti dnech spadla ze 175 na 162 USD za akcii, nyní se drží okolo 165 dolarů. Jsme zvědaví, jaké výsledky Apple v pondělí oznámí, uspokojit analytiky z Wall Street nebude snadné.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments