iPhone X je mrtev, tvrdí analytik. Během roku bude vystřídán novými modely

recenze iPhone X

Podle analytiků má iPhone X svůj osud zpečetěn. Bývá obvyklé, že po představení nových iPhonů Apple starší generaci zlevní a prodává ji dál, u iPhone X však tato praxe uplatněna být nemá. Neil Campling z analytické společnosti Mirabaud tvrdí, že současná vlajková loď Apple bude v průběhu roku zcela stažena z prodeje.recenze iPhone XNepřehlédněte

Recenze iPhone X: jablko s jasným rukopisem

Údajně tomu nasvědčuje změna výhledu společnosti TSMC na příští finanční výsledky, kde došlo ke snížení očekávaných držeb. Jedním z důvodů má být klesající zájem o hardware na těžbu kryptoměn, dalším viníkem má být Apple, který u TSMC výrazně snížil objednávky čipsetů pro iPhone X. Agentura Mirabaud sleduje údaje o inventáři TSMC více než deset let, a prý nikdy nebyly skladové zásoby tak velké, jako nyní. Campling dokonce oznámil, že iPhone X je mrtev.

Vrásky nejen pro Apple

Největším problémem iPhone X je podle Camplinga jeho vysoká cena, kvůli které se spotřebitelé obracejí zády. Do problémů by se také mohla dostat společnost AMS, která pro Apple vyrábí senzory pro TrueDepth kameru; Campling u ní očekává meziroční pokles kvartálních tržeb až o třetinu.

Výše uvedené zprávy korespondují s predikcí analytika Ming-Chi Kua, který rovněž tvrdí, že iPhone X svoji cestu zakončí v průběhu tohoto roku a bude nahrazen třemi novými iPhony – pokračovatelem iPhonu X, jeho větším bratříčkem s 6,5″ displejem, a konečně nejlevnějším modelem s 6,1″ LCD displejem.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku