Apple zahajuje výrobu iPhonu SE 3. Jarní premiéra je prakticky jistá

iPhone SE 2020 recenze

Příští rok se dočkáme nového iPhonu SE. Podle nejnovějších informací z dodavatelských řetězců Apple již brzy zahájí výrobu předprodukční série, což je poslední krok před spuštěním hromadné výroby.

iPhone SE 3 dorazí na jaře

Zatímco mezi první a druhou generací iPhonu SE uběhly 4 roky, nyní bude tento interval zkrácen na polovinu, neboť příchod iPhonu SE 3 je očekáván na březen nebo duben příštího roku. Důvodem může být zjednodušený vývoj, neboť příští generace bude navenek vypadat prakticky stejně jako ta současná. Telefon dostane stejný 4,7“ displej s širokými okolními rámečky a ikonickým kruhovým domovským tlačítkem s funkcí Touch ID. Zůstat by měla i jedna čočka hlavního fotoaparátu na zádech.iPhone SE 2020 recenzeNepřehlédněte

Recenze iPhone SE (2020): dobře promyšlený tah na branku

Hlavní novinkou se stane nový čipset Apple A15 Bionic známý z poslední řady iPhone 13. S ním i příští malinký iPhone SE dostane obrovskou porci výkonu, lepší zpracování fotografií a hlavně podporu sítí 5G. Počítá se s tím, že Apple nechá příští rok vyrobit 25–30 milionů kusů. Nutno však počítat s tím, že v budoucnu bude iPhone SE jediným kompaktním jablečným telefonem, protože iPhone 13 mini se dle všeho svého nástupce nedočká.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku