TOPlist

Apple Watch Series 5 nabídnou AlwaysOn displej a integrovaný kompas

apple watch series 5 1

Apple dnes na tiskové konferenci v San Franciscu představil kromě jiných produktů také novou generaci chytrých hodinek Apple Watch. Úvodní video se velmi zaměřovalo na zdravotní aspekt hodinek, což je evidentně směr, kterému se chce Apple více věnovat.

Nepřehlédněte: Apple dnes představil nejvybavenější iPhone 11 Pro a základní iPhone 11

Součástí představení byla krátká videa několika lidí, kteří mluvili o tom, jak jim Apple Watch zdravotně prospěly. Zmiňováno bylo především upozornění na zvýšený srdeční tep, které pomohlo několika lidem zachránit zdraví či život.

https://www.youtube.com/watch?v=5bvcyIV4yzo

Nové Apple Watch Series 5

Podle očekávání se chytré hodinky Applu dočkaly nové generace. Apple Watch Series 5 přinášejí například AlwaysOn displej, který vám umožní mít základní data neustále na obrazovce. Aby při této funkci nedocházelo k přílišnému vybíjení baterie, Apple využil novou technologii LPTO. Ta umožňuje dynamicky měnit obnovovací frekvenci displeje od 60 Hz po pouhý 1 Hz. I s aktivní funkcí AlwaysOn tak bude zachována 18hodinová výdrž baterie.

Apple watch series 5 2

Další novinkou je kompas. Ten asi není třeba blíže popisovat, nicméně zdůrazněno bylo, že kromě samotné aplikace „Kompas“ budou moci k datům z kompasu přistupovat i vývojáři třetích stran.

Vzhledem k zaměření na zdraví pochopitelně nemůže chybět nouzové volání. To je u varianty podporující mobilní sítě nyní dostupné ve 150 zemích světa. Aktivujete ho podržením bočního tlačítka.

Tři nové výzkumy

Apple mluvil také o tom, že hodinky Apple Watch pomohly zrealizovat jednu z největších studií týkajících se srdečního zdraví. Výzkumu se údajně účastnilo 400 000 lidí, což představuje velký úspěch.

Jablečná společnost proto představila speciální výzkumný program, do nějž bude možné se dobrovolně přihlásit a odesílat anonymizovaná data pro vědecké účely. Součástí budou tři studie: Apple Hearing Study, Apple Woman’s Health Study a Apple Heart and Movement Study.

První studie bude monitorovat celodenní úroveň hluku, jíž je uživatel vystaven. Druhá se bude zabývat vlivem menstruačního cyklu na další aspekty zdraví. Třetí pak bude zjišťovat, jak moc významná je pravidelná chůze pro kardiovaskulární zdraví uživatelů.

Cena a dostupnost

Apple Watch Series 5 si můžete v USA předobjednat online již nyní. Do obchodů potom zamíří 20. září. Cena začíná v USA na 399 USD (9 337 Kč) za GPS verzi, varianta s podporou mobilních sítí pak přijde na 499 USD (11 700 Kč). Zároveň se stále budou prodávat i Watch Series 3, jejichž cena klesla na 199 USD (4 660 Kč). České ceny do článku doplníme hned, jak budou na webu českého Applu.

Apple watch series 5 9

Design se od minulé generace příliš nezměnil, nová jsou jen některá barevná provedení a materiály. K dispozici je nerez i keramika jako dříve, ale nově do nabídky přibyl recyklovaný hliník a titan. Podle Applu tak mají nové hodinky nejvíce variant z historie řady.

Apple Watch Series 5 nebude v České republice možné předobjednat. Prodej ale začne ve stejný den jako v případě iPhonů – tedy 20. září. Menší 40mm verze startuje na 11 690 Kč, větší 44mm varianta se bude prodávat od 12 490 Kč. Tyto ceny platí i pro sportovní edice Nike.

Autor článku Tomáš Krompolc
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Kapitoly článku