Cena:

Apple Watch se v budoucnu naučí odhalit záchvat paniky

Apple Watch Series 5 00

Apple Watch jsou zřejmě nejoblíbenější chytré hodinky na trhu a svými prodeji předčí i výrobce „hloupých“ hodinek. Mimo snímání sportovních aktivit, životních funkcí a spánku mají Apple Watch i velké množství vychytávek pro zdraví. Mezi ně se řadí například podpora EKG, detekce pádů nebo například neustálý monitoring srdečního tepu. Jablečná společnost chce posunout hranice těchto technologií ještě dál a nadcházející Apple Watch včas odhalí blížící se záchvat paniky a na tuto skutečnost uživatele včas upozorní.

Apple Watch Series 5 02
Apple Watch Series 5 jsou skvělým designovým doplňkem, který navíc zvládá chytré zdravotní funkce. Nadcházející generace možnosti posune ještě dál.

Tip: Apple Watch Series 5: v hlavní roli displej a větší paměť

Jon Prosser, známý leaker Apple zařízení, nedávno přišel s informací, že příští Apple Watch budou monitorovat hladinu kyslíku v krvi a srdeční tep tak, aby rychle odhalily možnou hyperventilaci. Ta je spjata s panickým záchvatem a díky predikci bude možné nositele hodinek od Applu upozornit na blížící se nebezpečí záchvatu. Situaci pomůže vyřešit dýchací cvičení, které bude nabídnuto uživateli.

Apple Watch Series 5: AlwaysOn a skvělá výbava (recenze CZ)

Tato užitečná funkce bude s velkou pravděpodobností součástí watchOS 7 a je tedy možné, že se jí dočkají i starší modely skrze softwarovou aktualizaci. Je však možné, že predikce panického záchvatu bude spjata s hardwarovou výbavou chystaných Apple Watch Series 6. Nezbývá než počkat do oficiálního představení, které se zřejmě odehraje online na WWDC 2020.

Autor článku
David Skopal
Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.