Domů » Bleskovky » Konečně jsme se dočkali: Apple Watch v ČR dostávají podporu EKG

Konečně jsme se dočkali: Apple Watch v ČR dostávají podporu EKG

Apple včera vydal desetinkové aktualizace svých operačních systémů přinášející několik zajímavých novinek. Ta patrně největší přichází do systému WatchOS, který povýšil na verzi 5.2.1 – pokud vlastníte poslední generaci jablečných hodinek, můžete si nově aktivovat aplikaci pro měření EKG a také oznamování nepravidelného srdečního rytmu. Tyto funkce jsou nově dostupné nejen v ČR, ale i na Slovensku, v Polsku, Chorvatsku a na Islandu.

Apple také povýšil systém iOS na verzi 12.3. Update přináší novou generaci protokolu AirPlay 2, a také zcela přepracovanou aplikaci Apple TV, kterou Apple ukázal na březnové tiskové konferenci. Nová Apple TV poskytuje personalizovaná doporučení pořadů a filmů z více než 150 videoaplikací a streamovacích služeb, z toho jich více než 100 tisíc pochází z knihovny iTunes Movies. Apple se také chlubí největší kolekcí 4K HDR titulů. Nová verze aplikace přistála na Apple TV s novou verzi tvOS 12.3. Apple také aktualizoval macOS na verzi 10.14.5, zde však došlo pouze na opravy chyb.


 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Je to pěkná funkce, ale všem zájemcům o EKG se doporučuji mrknout na přesnost měření, která je 1/24, tudíž 4,16%.
Což ono z logiky věci asi nepřekvapí nikoho, ale kdo se nad tím nezamyslí, tak by si náhodou mohl myslet, že je to použitelná funkce.

uni
Uživatel
uni

Je to použitelná funkce, neb zařízení má k dispozici další nejen biometrická data (na rozdíl od stand alone EKG). No a zbytek už je jen matematika případně práce s databází z celého světa. A pokud se nepletu, testu ukázali menší přenost, ale rozhodně ne 24x, to jsi vyhrabal probůh kde?

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Jasně monitoring spánku není dost přesný, ale na tuhle problematiku to stačí? :-D
[odkaz]
Ale je to sranda – v hodinkách je nepřesný detektor tepu, krokoměr s přesností … :-D s přesnost … tí :D měření spánku přes tep a akcelerometr, GPS s přesností x metrů.

Krása vidět horníka rozebírat jadernou fúzi.

zkill
Anonym
zkill

Jednosovodvé EKG jako je v Apple Watch opravdu nedokáže žádné zázraky a jakékoliv porovnání s vícesvodovým EKG (10 či 12) je úplně nesmyslné. Co Apple Watch dokáží detekovat jsou některé poruchy rýmu. Nic víc není techniky možné. I když si asi uni myslí něco jiného.

zkill
Anonym
zkill

rýmu = rytmu :)

JP23
Uživatel
JP23

zkill: Jednosvodové EKG už z principu věci nelze provést, minimum jsou 2 svody a přesně to Apple Watch i dělají – 1 zdroj je zápěstí, druhý palec přiložený ke korunce. Jinak souhlasím, že přesnost už z principu nemůže být stejná. Otec je lékař a měřil mi EKG standardním 10ti svodovým EKG zhruba před půl rokem – dneska jsem mu poslal output z AW ať to porovná jaká je tam odchylka. Jsem sám zvědavý :-)

lololol
Anonym
lololol

uni ako vzdy, teoreticky bazarovy odbornik usvedceny z klamstiev a nezmyslov zdrhol z diskusie ako smrad :D

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

lololol: teraz vedla Qho presviedca o moralnej hodnote spotrebnej elektroniky :D

MrViki
Anonym
MrViki

Zdroj? CNN tvrdí něco o studii, která je na 98% přesnosti: the app was able to accurately tell people they did not have a-fib 99.6% of the time and accurately tell them they did have a-fib 98% of the time, according to the study.

zkill
Anonym
zkill

Poruchy rytmu jako je fibrilace síní pomocí AW detekovat půjde. Jenže EKG není opravdu jenom o poruchách srdečního rytmu…

MrViki
Anonym
MrViki

Však to tam všude píšou, že to není například na infarkt.

JP23
Uživatel
JP23

Ono platí, že přesnost detekce roste s věkem a u lidí nad 60 let je to opravdu nad 90%. U mladších jsou poruchy srdce a rytmu spíše vzácnostní – jsou buďto vrozené anebo způsobené extrémně špatnou životosprávou, vysokou nadváhou atd.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Proč asi roste přesnost detekce, když většina lidí v tomto věku jednoduše trpí tímto symptomem :-D
Tzv. špatně detekce už nejsou tak časté protože se není kam splést.

JP23
Uživatel
JP23

@J.B.: To je naprostý nesmysl.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Ano, měření na AW je naprostý nesmysl.
Teda měření na smartwatch všeobecně.

lukass71
Uživatel
lukass71

A proto to uz zachranilo zivoty ty nesmysle.

JP23
Uživatel
JP23

Tu jistotu, že byly vymyšlené, bereš kde? Nějaký důkaz?

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

To myslíte ten článek o člověku co krvácel, ztrácel vědomí apod. a pak mu Apple Watch řekl, že je něco blbě a teprve pak šel k doktorovi? :-D
Jako ani Apple Watch nevyléčí lidskou stupiditu.
Počkat počkat … bude Apple Watch v další generace měřit míru stupidity?

uni
Uživatel
uni

JoeBlack: Těch případů je mnohem více. Přijde mi stupidní si vybrat zrovna tento. Zda se, že se poptáváš po vhodné funkci.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Počkat počkat, tady se nevybírá jen to, co se hodí do krámu?