Domů » Bleskovky » Apple Watch odhalily srdeční vadu, doktor ji považoval za nepravděpodobnou

Apple Watch odhalily srdeční vadu, doktor ji považoval za nepravděpodobnou

Po vydání prvních Apple Watch zkoušel Apple nejprve hodinky propagovat jako prémiový módní doplněk. Prezentační akce se tak odehrávaly v luxusních obchodech a na různých módních akcích. Postupem času však Apple začal marketing hodinek směřovat více k důrazu na zdraví a sport, což vyvrcholilo u aktuální generace. Firma při jejím představení zveřejnila celé video příběhů lidí, jimž chytré hodinky zachránily život či zdraví.

Apple Watch — Real Stories — Apple

Že nejde o vymyšlené příběhy, ale skutečnou schopnost hodinek, ukazují pravidelně se objevující zprávy o lidech, jimž nějakým způsobem Apple Watch zdravotně pomohly. Nedávno jsme psali o muži, kterému hodinky přivolaly pomoc, zatímco ležel po pádu z kola v bezvědomí. Nyní se objevil příběh o Britovi, který díky hodinkám zjistil, že má srdeční vadu.

Vada byla podle lékaře nepravděpodobná

Chris Mint je velkým fitness nadšencem a nikdy neměl pocit, že by s ním bylo něco v nepořádku. Když toto léto po dvou letech používání jeho Apple Watch Series 4 zjistily, že má nepravidelný srdeční rytmus, byl proto překvapen. Přesto se ale rozhodl navštívit svého praktického lékaře.

Ten zjištění hodinek příliš nevěřil a řekl, že je nepravděpodobné, že by trpěl fibrilací síní. I tak ho ale naštěstí poslal na podrobné vyšetření EKG, kde bylo zjištěno, že skutečně touto nemocí trpí.

Specialisté zjistili chlopenní vadu známou jako nedomykavost, kvůli níž jeho chlopně zcela netěsní a krev tak nemůže v srdci správně proudit. To je diagnóza, která může vést k infarktu nebo mrtvici. V případě Chrise však prý půjde odstranit nadcházející operací. Chris je tak pochopitelně velmi vděčný, že hodinky jeho vadu rozpoznaly – sám by si jí asi jen tak nevšiml.

Chrisova žena dokonce kontaktovala s příběhem Tima Cooka, který prý příběh ocenil s tím, že Apple inspiruje v dalších inovacích. Apple ovšem není jedinou firmou, která EKG v hodinkách nabízí. Nedávno představené Samsung Galaxy Watch Active 2 EKG také nabízí. Funkce u nich zatím ale není aktivní, stejně jako předtím u Apple Watch je nutní projít procesem schválení úřady.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

31 komentářů

 1. A hlavní spouštěč UNI 😁😂

 2. Proboha,nedělejte z toho zázrak…Nedomykavostí trpí významná část populace a většina o tom ani neví a nemá s tímto žádné problém.Opravdová jistá diagnostika je jak EKG tak ultrazvuk.Léčba není ani většinou potřeba a chirurgický zákrok je až poslední možnost.

 3. Však to jsou pouze hodinky s pidi snímačem srdce které funguje 30:70 že 30 se trefí a 70 že netrefí. A je jedno zda je to Apple nebo ostatní nic se na tom nemění.

  • Gratuluji, bronz je tvůj.

   • Uni: ne ty jsi první já 4, jenže ty jsi největší de..bil který věří že to funguje na 100%

   • No úplný, jelikož dle jeho počtů je opravdu on 1. :D.
    Ale pokud bere mě jako prvního, je to de.l. Protože já proti tématu nic nenapsal (na což on jakože čekal, že se bude řešit:-))

  • I kdyby to tak bylo, tak myslim, ze to za zachraneny zivot (a to uz je tohle kolikaty clanek) urcite stoji..

 4. Ten článek je ale lež [odkaz] Apple watch 4 vyšli loni 2018

  Když toto léto po dvou letech používání jeho Apple Watch Series 4
  Jak je tedy možné že měl Apple watch 4 už 2 roky??

   • Vážně sem to napsal blbě když sem počítal dvě verze?
    Klasiku a aluminium.

   • jj. ty apple watch, ale to neřeš, to nebylo ve zlém. Spíš by mě zajímalo, jestli se uni někdy vyjádří k některým dotazům, nebo bude neustále utíkat a psát off topic :D

   • Utíkat bude pořád 🤣 je to uni a hlavně ať vysvětlí 2 roky mít Apple watch 4 když vyšly loni.

 5. Uni začal tuhle diskusi tím, že tu bude nablito.. Já bych pokračoval tím, že to blití začalo už prvním příspěvkem! Ostatně jako vše, kde je článek o Apple a „důle“ v komentářích nick – Uni! Uni = konec rozumné diskuze, začátek smyšlené pohádky.. Je to pevný zákon! Takhle to tu chodí a takhle to chodí i na ostatních stránkách, protože chlapisko Uni je navštěvuje snad všechny.

  • Jak píšu výše – za to by měl dostat cenu. Jelikož prvním příspěvkem zničit diskuzi, to se tu nikomu ještě nikdy nepovedlo :D

   • Já pořád nepochopil proč komentujete něco od apple když se té firmě jen smějete, evidentně uživatelé androidu, nevím proč nejdete komentovat ty nedodělky s androidem.

   • Luky: a ty budeš asi uživatel jablka,že? To sis jako nevsimnul, že tady řeší něco trochu jiného, než téma v článku?

 6. A první zvracející, Uni. :D

 7. uni: Za tohle bys měl dostat snad i nějakou cenu :D První koment, samozřejmě offtopic, přínos nula :D

 8. Nablinkáno, dokonale, včetně osobních útoků, offtopic, atd. Nezklamali.

 9. Tak dlouho se chybně diagnostikuje, až se jednou i Apple Watch omylem trefí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).