Domů » Bleskovky » Apple Watch odhalily srdeční vadu, doktor ji považoval za nepravděpodobnou

Apple Watch odhalily srdeční vadu, doktor ji považoval za nepravděpodobnou

Po vydání prvních Apple Watch zkoušel Apple nejprve hodinky propagovat jako prémiový módní doplněk. Prezentační akce se tak odehrávaly v luxusních obchodech a na různých módních akcích. Postupem času však Apple začal marketing hodinek směřovat více k důrazu na zdraví a sport, což vyvrcholilo u aktuální generace. Firma při jejím představení zveřejnila celé video příběhů lidí, jimž chytré hodinky zachránily život či zdraví.

Apple Watch — Real Stories — Apple

Že nejde o vymyšlené příběhy, ale skutečnou schopnost hodinek, ukazují pravidelně se objevující zprávy o lidech, jimž nějakým způsobem Apple Watch zdravotně pomohly. Nedávno jsme psali o muži, kterému hodinky přivolaly pomoc, zatímco ležel po pádu z kola v bezvědomí. Nyní se objevil příběh o Britovi, který díky hodinkám zjistil, že má srdeční vadu.

Vada byla podle lékaře nepravděpodobná

Chris Mint je velkým fitness nadšencem a nikdy neměl pocit, že by s ním bylo něco v nepořádku. Když toto léto po dvou letech používání jeho Apple Watch Series 4 zjistily, že má nepravidelný srdeční rytmus, byl proto překvapen. Přesto se ale rozhodl navštívit svého praktického lékaře.

Ten zjištění hodinek příliš nevěřil a řekl, že je nepravděpodobné, že by trpěl fibrilací síní. I tak ho ale naštěstí poslal na podrobné vyšetření EKG, kde bylo zjištěno, že skutečně touto nemocí trpí.

Specialisté zjistili chlopenní vadu známou jako nedomykavost, kvůli níž jeho chlopně zcela netěsní a krev tak nemůže v srdci správně proudit. To je diagnóza, která může vést k infarktu nebo mrtvici. V případě Chrise však prý půjde odstranit nadcházející operací. Chris je tak pochopitelně velmi vděčný, že hodinky jeho vadu rozpoznaly – sám by si jí asi jen tak nevšiml.

Chrisova žena dokonce kontaktovala s příběhem Tima Cooka, který prý příběh ocenil s tím, že Apple inspiruje v dalších inovacích. Apple ovšem není jedinou firmou, která EKG v hodinkách nabízí. Nedávno představené Samsung Galaxy Watch Active 2 EKG také nabízí. Funkce u nich zatím ale není aktivní, stejně jako předtím u Apple Watch je nutní projít procesem schválení úřady.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
31 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments