Domů » Bleskovky » Apple nevěří voděodolnosti Apple Watch: Zamítnul šikovnou aplikaci pro plavce

Apple nevěří voděodolnosti Apple Watch: Zamítnul šikovnou aplikaci pro plavce

Ted Bradley je nejen vývojář aplikací, ale rovněž vášnivý plavec. Tyto dva koníčky dokázal propojit v aplikaci SwimIO Motion pro hodinky Pebble, která slouží k měření k měření uplavané vzdálenosti, počtu přeplavaných bazénů a času plavání. Aplikace se dočkala i svého protějšku pro hodinky Apple Watch, na nichž navíc zvládá kontinuálně měřit tep uživatele a exportovat výsledky do aplikace HealthKit. Bohužel si ji ale nikdy nevyzkoušíte.

  

Apple ji zamítnul před branami svého obchodu aplikací, i přestože hodinky Apple Watch v září prezentoval jako voděodolné a udělil jim certifikaci IPX7 zajišťující schopnost přežít třicet minut v půlmetrové hloubce. Důvodem zamítnutí je nedodržení článku 13.1 v pravidlech pro publikování aplikací do App Store, který uvádí, že Apple zamítne všechny aplikace, které nabádají uživatele k používání zařízení takovým způsobem, které by vedlo k jeho poškození.

World's First Apple Watch Swimming App

I přes úspěšný test na olympijském plaveckém stadionu v Londýně se tak aplikace SwimIO pro Apple Watch na veřejnost nedostane. Ted Bradley si ale z jablečného „ne“ nic nedělá, pouze doufá, že příští generace Apple Watch bude kompletně vodotěsná. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. JaroB (neregistrovaný)

  Klasika APPLE…prezentuje to ako WOW a potom ee…ale čo iné čakať od takej špinavej firmy ako APPLE je…ešte aj vo svojej emerike vypadla z prvej 100ky dôveryhodných firiem

  • Problem je ale uplne jinde. Pokud ty hodinky splnuji IPX7, tak to tak skutecne je, ale tupi uzivatele v USA jsou se s temi hodinkami potapet a na to stavene nejsou. Proto apple radeji zakaze jakekoliv aplikace spojene s cinnosti ve vode, aby nedochazelo k takovymto omylum.

  • spinava je natolko ze ziadna ina ani spolu s dalsimi desiatimi dokopy sa nedoakze ani lôen prilbizit k dlhodobemu uspechu aky dosiahol apple..snad nieco take sa v historii sveta stalo v 18. storoci ked prvy rockefeler objavil caro ropy…klasike nabozensky fanatik, spinavy je cely tak tuto spinu roznasa po diskusiach…nic vynimocne uplne bezna vec neoriginalna…aspon nieco originalnejsie by ste si uz mohli najst v tom nabozenstve nenavisti a ignorancie

  • 19.

  • A nebude špinavá preto, lebo v podstate kašle na zákazníka? V Iox – se sú bezpečnostné chyby, ktoré umožnujú kompletné ovládnutie zariadenia a Apple na to kašle, poprípade žiadna chyba neexistuje, a veľmi potichu ju opravia. [odkaz] V Ios – e to isté. Samotné zariadenia prestali byť kvalitne vyrobené. V hardvére sa sotva doťahuje na konkurenciu. Ale prezentuje sa akoby práve objavili sĺnko. Takže si myslím, že kritika je oprávnená.

  • wp (neregistrovaný)

   @_INTERFACE: Hele, ty jelito, uspesna a spinava se nikterak nevylucuji. Ale klidne se modli k Applu dal.

  • JaroB (neregistrovaný)

   WP: presne tak…to, že je úspešná nič na tom nemení…a možno aj vďaka špinavostiam je tam kde je … pokiaľ nedošiel APPLE do mobilného sveta tak žiadne súdne spory pre somariny neexistovali…každý platil každému MOTOROLA/NOKIA/ERICSSON/SIEMENS/SONY atď. Len zrazu sa IM nechcelo za všetko platiť tak začali okolo seba kopať a žalovať všetkých a za všetko…pritom keby nebolo týchto vyššie uvedených firiem tak iphone neuzrie svetlo sveta. Pokradli všetko čo sa dalo a ešte sa s tým ich GURU chválil a obhajoval ako filozofiu APPLE.

  • JaroB (neregistrovaný)

   [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).