Domů » Bleskovky » Apple Watch 8 přinesou hromadu novinek. Změří tlak, cukr a alkohol v krvi

Apple Watch 8 přinesou hromadu novinek. Změří tlak, cukr a alkohol v krvi

Apple chystá další generaci svých populárních chytrých hodinek Apple Watch. Zatímco minulý upgrade byl po hardwarové stránce poměrně drobný, osmá generace má přinést hromadu nových funkcí.

Apple Watch 8 změří tlak, cukr a alkohol v krvi

Podle dokumentů americké Komise pro cenné papíry Apple zvolil jako hlavního dodavatele zdravotnických senzorů pro příští Apple Watch společnost Rockey Photonics. Její neinvazivní mobilní snímače jsou schopné měřit krevní tlak a také hladinu cukru či alkoholu v krvi. Šéf Rockey Photonics již dříve potvrdil, že tyto senzory by měly být dostupné v komerčně prodávaném zařízení v roce 2022, je tedy možné, že se bude jednat právě o nové Apple Watch.

800 600 Apple Watch S5
Ilustrační obrázek

Není sice jisté, že Apple využije všechny senzory, je však možné, že některé z těchto funkcí v těchto hodinkách uvidíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Apple Watch 9 mají mít test na čistotu kokainu a obsah MDMA. A taky budou mít místo displeje váhu s citlivostí na 0,01 g.

  2. Vidím, že nejsme sto let za opicemi, ale 2 roky, nejsou představeny AW 7 a už se bavíte o AW 8 :)

  3. Obsah článku nesouhlasí s nadpisem – s takovými „články“ se jděte bodnout!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).