Cena:

Apple vypustil do světa nový iPad pro studenty: nižší cena a podpora pera

Kalifornská společnost Apple dnes hostí speciální tiskovou konferenci v americkém Chicagu, která se zaměřuje na vzdělávání. Na ní představila nový 9,7″ iPad, který je určený především do škol a jiných vzdělávacích zařízení. Tímto krokem pokračuje ve svém tradičním zaměření na vzdělávací instituce, kde především ve Spojených státech ztrácí svou pozici ve prospěch Googlu, který představil své tabletové želízko v ohni – tablet s ChromeOS, který vyvinul ve spolupráci s Acerem.

Novému iPadu nechybí Retina displej, Touch ID, přední kamera Face Time v HD rozlišení, desetihodinová výdrž na baterii, osmi megapixelový zadní fotoaparát, podpora LTE nebo 64bitový procesor A10 Fusion. Na keynote se viceprezident pro produktový marketing Greg Joswiak rovněž pochlubil, že pro vzdělávání je na iPad dostupných přes 200 000 aplikací. Pro studenty je s novým iPadem dostupné také větší úložiště v rámci iCloud, které naroste na 200 GB.

Klíčovou novinkou má být podpora pro Apple Pencil, která dříve spolupracovala pouze s dražším modelem Pro a prodávala se zvlášť za cenu 2 590 korun. I když stylus od Applu s novým iPadem spolupracuje, stále bude nutné jej dokoupit zvlášť. A nebude jediný. Alternativou může být například stylus od Logitechu, který bude dostupný za přijatelnějších 49 dolaru. Nový iPad pro školy bude dostupný za sympatickou cenu 8 990 korun a s dostupností od 29. března.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.