Domů » Bleskovky » Apple vypustil do světa nový iPad pro studenty: nižší cena a podpora pera

Apple vypustil do světa nový iPad pro studenty: nižší cena a podpora pera

Kalifornská společnost Apple dnes hostí speciální tiskovou konferenci v americkém Chicagu, která se zaměřuje na vzdělávání. Na ní představila nový 9,7″ iPad, který je určený především do škol a jiných vzdělávacích zařízení. Tímto krokem pokračuje ve svém tradičním zaměření na vzdělávací instituce, kde především ve Spojených státech ztrácí svou pozici ve prospěch Googlu, který představil své tabletové želízko v ohni – tablet s ChromeOS, který vyvinul ve spolupráci s Acerem.

Novému iPadu nechybí Retina displej, Touch ID, přední kamera Face Time v HD rozlišení, desetihodinová výdrž na baterii, osmi megapixelový zadní fotoaparát, podpora LTE nebo 64bitový procesor A10 Fusion. Na keynote se viceprezident pro produktový marketing Greg Joswiak rovněž pochlubil, že pro vzdělávání je na iPad dostupných přes 200 000 aplikací. Pro studenty je s novým iPadem dostupné také větší úložiště v rámci iCloud, které naroste na 200 GB.

Klíčovou novinkou má být podpora pro Apple Pencil, která dříve spolupracovala pouze s dražším modelem Pro a prodávala se zvlášť za cenu 2 590 korun. I když stylus od Applu s novým iPadem spolupracuje, stále bude nutné jej dokoupit zvlášť. A nebude jediný. Alternativou může být například stylus od Logitechu, který bude dostupný za přijatelnějších 49 dolaru. Nový iPad pro školy bude dostupný za sympatickou cenu 8 990 korun a s dostupností od 29. března.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

20 komentářů

 1. Cena je skutečně pěkná.. Teď ještě záleží na tom, kolik si za něj řeknou místní obchodníci..

  • Ceny jsou už i na apple.cz, tzn. jsou to oficiální ceny a nad ty se nechodí a pod ně je to šedivka, která je max o 500 Kč levnější tzn. nemá to vůbec smysl…

  • Páč Apple na tolikrát vyzdvihovaný kvalitní marketing, jehož součástí je samozřejmě správně a aktuálně informovat o novém zboží. Ne koktat cosi o „rádi bychom nabídli“, přepočty CNY měn, hádanky dostupných variant apod. hovadiny, jako dělají ostatní ????

  • Tak to pravda není, například Datart teď prodával iPad za 8950,- a ostatní většinou za 9500,- přitom cena u Applu byla 10990,- Tak že ty ceny se mnohdy dost liší. A pokud se jedná o šedivky u Applu je to jedno v prvním roce záruky, ta je mezinárodní.

  • uni: Kvalitní marketing? :D Jakože „potřebovali jsme představit nový iPad, který bude mít dva roky stará střeva, tak jsme hodinu lezli do zádele učitelům a studentům a dáme jim báječnou slevu 30 dolarů?“ :D Na to se asi nedá nic víc co říct :D

 2. Článek poněkud nepřesně vyzněl, že za 9k je Cellular verze, ale je to jen Wi-Fi.

 3. Ta sleva pro školy je dostupná i v ČR nebo jde pouze o USA? Pokud ano, ví se kolik to z té ceny je? Vzhledem k podpoře Apple pencil, lze předpokládat, že displej je recyklovaný z iPadu Pro 9.7 nebo jde pořád o ten méně kvalitní IPS panel z prvního Airu?
  Docela vtipně v kontextu tohoto zařízení je iPad mini. Že se 9.7″ verze s podporou Apple pencil a Apple A10 prodává za necelých 9 tisích a starý mini 4 Apple prodává za 12 tisíc je docela zvláštní. Chtělo by to také nástupce s Apple A10, spousta lidí po malém iPadu pořád volá.

 4. Apple pochopil, že tablet za 1000 USD je blbosť a cesta do pekiel. A pristupuje na stratégiu Amazonu. Hardware za „hubičku“ a zisk potom ťahať zo služieb ako iCloud, iMusic atď…

 5. Opravdu ta sleva pro školy je skutečně „dech beroucí“ :) Ale možná že jej již pořídím, již dlouho uvažuji a koupi nějakého Apple zařízení na vývoj aplikací (zatím dělám pouze pro Android a moc jich není) a to pero již může být důvod, bez něho za 9tis bych do toho asi ještě nešel.

  • Dobrý je začít Macem:D

  • To je fakt, ale co zrovna ty o tom muzes vedet, bazaristo?

  • Marek (neregistrovaný): Teď tě (předem se omlouvám) zcela šokuji. Ano, jsou borci, co chodili po Měsíci, ale to rozhodně neznamená, že o něm vědí nejvíce:DDD

  • Uni, ted ja sokuji tebe – marketingove letaky Applu z tebe odbornika na jejich zarizeni opravdu neudelaji. Vecny teoretiku… :-D

  • Marek (neregistrovaný): Nešokoval:) Víc než plk jsem opravdu nečekal.

  • Napodobne.

  • uni: Ano, to, že někdo chodil po Měsíci ještě neznamená, že o něm ví nejvíc. Tudíž člověk, který o Měsíci ví nejvíc na Měsíci nikdy nestál. To z toho, cos napsal přímo vyplývá.
   A nechceš nám tím snad říct, že když jsi jabko nikdy neviděl, tak o něm snad víš nejvíc, že ne? :DD

 6. Mám iPad Pro, k němu klávesnici i iPad pencil … a přesto tato sestava stojí ergonomicky dost za hovno..!!!
  Třeba když chci pracovat na nějakým dokumentu, ať už je to v Pages a nebo v MS Wordu.

  Prostě kombinace „kurzor – tlačítková myš“ je stále nepřekonatelná! To nějaká tužka nikdy nemůže nenahradit

  A při tom by stačilo tak málo … pouze do IOS-u přidat kurzor a podporu pro bezdrátovou myš + … klidně jen tu od Applu!

  No nic ..

 7. Mě se zdá že pro studenty je 9000 moc
  A taková sleva? Dělají jsi srandu?
  Nedivím se že google má více uživatelů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).