TOPlist

Acer představil Chromebook Tab 10, první tablet s Chrome OS

Operační systém Chrome OS se stává čím dál více mobilním, zejména díky podpoře aplikací pro Android a dotykovému ovládání. Toho v loňském roce využily první konvertibilní Chromebooky, nyní přichází vůbec první Chrome OS tablet – Acer Chromebook Tab 10.

Desítka v názvu odhaluje zaokrouhlenou úhlopříčku displeje, zobrazovač má v diagonále 9,7″ a rozlišení 1 536 × 2 048 pixelů, poměr stran je tedy 4:3. Dotyková vrstva tabletu je připravena na dotyk stylusu, přímo do útrob zařízení je integrováno pero využívající technologie od Wacomu. Podle umístění loga výrobce a 2Mpx selfie kamerky počítá Acer se základní orientací tabletu na výšku. Fotoaparát se nachází i na zadní straně, rozlišení 5Mpx ale dává tušit, že bude spíše jen do počtu.

Chromebook Tab 10 pohání platforma Rockchip OP1, k jejímu chodu napomáhají 4 GB RAM. Vnitřní paměť má kapacitu 32GB a je možné ji rozšířit microSD kartou. Tablet podporuje sítě 802.11ac a Bluetooth 4.2, drátově se se světem spojí skrze 3,5mm jack na sluchátka a konektorem USB-C. Ten zároveň slouží i k dobíjení 34WHr akumulátoru. Tablet má fyzické rozměry 172 × 238,8 × 9,98 mm a váží 550 gramů.

Zřejmě není náhodou, že Acer představil svůj Chromebook Tab právě v těchto dnech. Systém totiž podporuje programy Chrome Classroom, Educational a je také plánována podpora pro Google Expeditions AR. Je tedy určen zejména do školství, které ocení jeho bezpečnost a snadnou správu více zařízení.

Acer Chromebook Tab se zřejmě stane hlavním konkurentem chystaného „levného“ iPadu, který bude rovněž mířit do vzdělávací oblasti. Acer si svůj produkt cení na 329 EUR (asi 8 400 korun), jsme tak nesmírně zvědaví, jakou cenu nasadí Apple. Tomu v USA platforma Chrome OS ukousla pořádný kus koláče vzdělávacího segmentu, a gigant z Cupertina si jej určitě bude chtít vzít zpět. Uvidíme dnes večer, s jakou zbraní do tohoto souboje půjde.Nepřehlédněte

Levný iPad pro studenty má podporovat stylus. Keynote nebude streamována (oživeno)

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku