Domů » Bleskovky » Levný iPad pro studenty má podporovat stylus. Keynote nebude streamována (oživeno)

Levný iPad pro studenty má podporovat stylus. Keynote nebude streamována (oživeno)

Apple příští týden v Chicagu koná tiskovou konferenci, která má být věnována především vzdělávání.  Zřejmě uvidíme nové softwarové nástroje pro učitele a studenty, slovo by ale také mohl dostat nový hardware. Podle reportu serveru Bloomberg jím bude nový, základní iPad.

Přestože se Apple soustředí především na výrobu zařízení pro náročnější uživatele, ve školství vidí velký potenciál a nechce si tento trh nechat ukrást Googlem a jeho Chromebooky. Z tohoto důvodu má příští týden představit základní tablet, u něhož bude hrát prim především cena; koneckonců už na konci loňského roku se spekulovalo, že letos uvidíme nejlevnější tablet v jablečné historii.

Apple údajně příští rok představí nejlevnější iPad v historii

Prodej levných iPadů do segmentu školství sice nemusí tou nejlepší cestou k rychlým výdělkům, může se ale velmi výrazně projevit v budoucnu; spokojení studenti nebudou mít důvod v běžném životě přesedlávat na jiné platformy a u zařízení s logem nakousnutého jablka zůstanou.

Apple podle Bloombergu pro letošní rok plánuje i nový „studentský“ MacBook, ten však nemá být tématem chystané konference, která se odehraje v úterý 27. března.

Aktualizováno 25. března

Podle nejnovějších informací by měl chystaný studentský iPad podporovat stylus Apple Pencil, což ostatně naznačuje samotná pozvánka, která jakoby byla nakreslena perem. Akce se odehraje netradičně v Chicagu a oproti dosavadním zvyklostem nebude streamována; o všech novinkách se dozvíme až později z tiskové zprávy.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments