Domů » Bleskovky » Apple údajně příští rok představí nejlevnější iPad v historii

Apple údajně příští rok představí nejlevnější iPad v historii

Trh s tablety už několik čtvrtletí po sobě klesá, pouze iPady se v tom posledním kvartále po dlouhé době vzchopily a meziročně jejich prodeje poskočily vzhůru. Je možné, že za to může i nový iPad z března letošního roku, který šel na trh s cenou začínající na 329 dolarech (u nás 10 990 korun). Nyní se spekuluje o tom, že příští rok přijde iPad s ještě dostupnější cenou.

Server DigiTimes uvádí, že následovník letošního iPadu dorazí někdy v druhém čtvrtletí příštího roku, přičemž jeho cena má být stanovena na 259 dolarů, což je v přepočtu asi 5 600 korun bez DPH, s připočtením daně a dalších poplatků by se jeho cena měla pohybovat okolo 8 700 korun. Apple údajně k tomuto kroku sáhne, aby udržel prodeje tabletů nad 10 miliony kusů za kvartál, a aby mohl konkurovat Samsungu, Amazonu, Huawei a dalším hráčům, kteří se údajně připravují na nástup nové tabletové vlny.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments