Domů » Bleskovky » Apple údajně příští rok představí nejlevnější iPad v historii

Apple údajně příští rok představí nejlevnější iPad v historii

Trh s tablety už několik čtvrtletí po sobě klesá, pouze iPady se v tom posledním kvartále po dlouhé době vzchopily a meziročně jejich prodeje poskočily vzhůru. Je možné, že za to může i nový iPad z března letošního roku, který šel na trh s cenou začínající na 329 dolarech (u nás 10 990 korun). Nyní se spekuluje o tom, že příští rok přijde iPad s ještě dostupnější cenou.

Server DigiTimes uvádí, že následovník letošního iPadu dorazí někdy v druhém čtvrtletí příštího roku, přičemž jeho cena má být stanovena na 259 dolarů, což je v přepočtu asi 5 600 korun bez DPH, s připočtením daně a dalších poplatků by se jeho cena měla pohybovat okolo 8 700 korun. Apple údajně k tomuto kroku sáhne, aby udržel prodeje tabletů nad 10 miliony kusů za kvartál, a aby mohl konkurovat Samsungu, Amazonu, Huawei a dalším hráčům, kteří se údajně připravují na nástup nové tabletové vlny.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. No jsem na to moc zvědavý, aktuální stav trhu s tablety je opravdu mizerný a není takřka z čeho vybírat.

  Mrzí mě, že třeba nVidia neudělá nový tablet. Shield Tab mám přes dva roky a jsem s ním více či méně spokojen, jen postrádám více RAM a lepší optimalizaci AOS. Ta je tragická.

  • Tak není se čemu divit, není to HW, který bys nutně potřeboval, v porovnání s počítačem nebo telefonem. Navíc je to další placka, na kterou už prostě nezbývají mnohým peníze. Navíc tomu lezou do zelí čím dál větší telefony a levné 2v1 notebooky.

 2. Tak ať představí nové Mini s A11 a dají mu nějakou normální cenovku. Pamatuju si, že když jsem kupoval tenrkát mini jedničku, tak stál pár peněz, teď stojí nejlevnější mini (byť s 128GB) 13 tisíc, což je za takový tablet hodně. A to je tablet, který je technologicky zastaralý. Verze WiFi za 7800, Cellular za 9 a půl a beru ho jako doplněk ke smartphonu a k Macu hned. Tam nepotřebuju pro za 20.

 3. To čo chce Apple za nové tablety PRO je jednoducho neakceptovateľná cena. A dle mého masovo ani nepredajné.

  • Njn, jenže co zbývá. Jediný kloudný tablet s Androidem je Sansung Tab S3 který stojí… 20 klacků. A to si radši koupíme ten iPad Pro. Resp. výrobci PC to prostě berou jako kanalizaci zlaté slepice – laptopy.

  • Zkus se porozhlidnou po trhu a pak teprve komentuj…se nediv, ze ses za mentalne znevyhodneneho jedince.

  • Koupime? Ses trochu nechal unest, ze?

  • mas0n: Vidis, „koupime“ jsem si nevsim :) +1
   Pak me zaujala „kanalizace zlate slepice“ – asi maji vodni chlazeni :)

 4. Apple A10, displej z iPad Pro 9,7″ (nebo aspoň Air 2, ne ten co je tam teď z Air 1) a dal bych tomu i šanci. Momentální iPad je takový lehčí výsměch, hlavně recyklací starého displeje, i když už několik let existoval lepší v Air 2.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).